Ocenění

2075 Osaka Underground se nebojí ani módní přehlídky!

Autor | Aktuality | Středa 28 ledna 2015 10.00

Temná kyberpunková atmosféra jako z Matrixu sourozenců Wachovských nebo slavného Blade Runnera se propojí s moderní, undergroundovou japonskou elektronickou hudbou v pražském YES CLUBu tento pátek 30. ledna od 21 hodin. Vrcholem bude lehce provokativní módní přehlídka a tematická cosplay soutěž. Zajímavý hudebně příběhový projekt se vrací už potřetí a spojuje věci u nás málo časté. Scéna fanoušků japonské muziky je zatím mladá a nepočetná, ale pozvolna se otevírá širšímu publiku, které dosud možná zaznamenalo jen mainstreamový J-pop. Osaka zároveň silně odkazuje na vizuální kyberpunkový háv elektronických doplňků, neonů a dlouhých plášťů, který západní kulturou prorůstá už od příznačného roku 1984. Tehdy William Gibson napsal slavného Neuromancera, který předpověděl rozpad ekosystému, příchod internetu i nástup megakorporací.

Akci postupně doprovodí šest tematických DJů a cosplayová deathmatch aréna! Kdo přežije jako poslední v dvoukolovém klání cyber, cybergoth, j-goth, japan, industrial, cyber-lolita a příbuzných kostýmů podle slavných filmů, anime či her nebo zcela vlastních stylových kreací, získá profi-fotosession. Ústředním bodem ale bude módní přehlídka slavného návrhářského studia My Obsession, které se specializuje na alternativní módu a slučuje zdánlivě nespojitelné prvky jako pin-up módu 50. let, moderní materiály jako lack a kovové aplikace či kontroverzní kůži. To vše vyvedené v jasných barvách nebo třeba s potiskem a jinými dekoracemi, které odkazují ke kontrakulturám tetování a tělesných modifikací, kde návrhářky rovněž nacházejí svoji inspiraci.

Pátek 30. ledna od 21 hodin

YES CLUB, Škrétova 1, Praha, 120 00

Vstup 90 Kč, pro cyberpunkery a cosplayery o dvacku méně.

Tentokrát vás čekají tito hrdinové DJského řemesla:

DJ Aisling – skoro tak ostrá jako neuromancerská Břitvačka Molly. Má profil na CZScene a hraje na akcích Hellu i mimo: Dream Geometry, Oblivion. S Ishimurou má vlastní projekty i mimo goth-scénu. Glitch Hop je její nedávný přídavek do repertoáru v duchu zájmu o elektroniku pozvolnější než je na Osace obvyklé. Do cyberpunkového ladění pak glitch-hop zapadá pro bezostyšnou adoraci elektronických zvuků a ruchů…

DJ Ishimura – zástupce nově přizvaného žánru Drum’n’Bass. Na Osaku se napíchnul teprve nedávno přes svoje mnemonické rozhraní, aby nám ukázal trochu svižného, osminkového rytmu a poslal čtvrtkovou těžkopádnost EBM, Electra a Techna do Velkého drtiče!

DJ JDC – resident DJ parties pořádaných serverem AsianStyle.cz. Na rozdíl od ostatních hraje víc na tradici, ale zase je zárukou, že vám z hudebního nářezu Osaky nevyletí z důlků vaše nové oči od Kykui Optics!

DJ Tachikoma – Kolují dohady, že Tachikoma je buď jedním ze zplozenců surreálných slumů na východě Staré Osaky nebo rebelující dcerou oyabuna jedné ze světových megakorporací. Buď jak buď, když vypustí ampéry ze svého armádního audio-decku, říká se, že někdy krvácí i beton…

DJ Lyrel – Dorazili jste převážně v černé? Rychle si najděte v davu nějakou neonlolitu a trsněte si s ní u tohohle setu, protože tohle je čistě radostná japonská jízda. DJ Lyrel servíruje Better-Than-Life-matroš bez vyzvání a masově, přímo do vašeho mozkového kmene. Venku možná padá smog a na ulicích mrzne, ale tady je to… prostě hustý a kawaii (かわいい)!!!

DJ Orogurt – Stejně bizarní jako jeho jméno, tento frankensteinovský sešívanec se za svitu reziduálních blesků vyplazil z frenetické mlhy j-coru. Věčná šedá eminence a impresário Osaky už dávno vyměnil vlastní srdce za hi-tech syntetizátory a teď do pištících Japonek tlačí svoje ostré synthové linky a šinkansenové beaty.

Více infa o akci i hudbě na našem shadowrunnerském kanálu.

Fotokoláž – model: CyberMarky, foto: Tomáš Mičák

1 028 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.