Ocenění

Abaddonova brána se otevírá… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 2 října 2014 7.30

Moderní science fiction je na našem trhu jako šafránu a o space opeře to platí dvojnásob. Přesto se nakladatelství Triton rozhodlo vydat románovou sérii Expanze od Jamese S. A. Coreyho. Pod tímto jménem se skrývá zkušený spisovatel Daniel Abraham (Kvartet vysoké ceny) a jeho kolega Ty Franck, známý mimo jiné i jako asistent George R. R. Martina. Chystaným románem Abaddonova brána se uzavírá úvodní trilogie započatá tituly Leviatan se probouzí a Kalibánova válka a nyní budou fanoušci s napětím očekávat další díly. Pokud totiž vyjdou, bude to zřejmě ukazatel, že série je přes všechny pesimistické předpovědi úspěšná. My vám dnes přinášíme ukázku z právě vydaného třetího svazku…

James S. A. Corey: Abbadonova brána

brožovaná, překlad Jana Rečková, obálka Daniel Dociu, 432 stran, 399 Kč

Po celé generace představovala pro lidstvo sluneční soustava – Mars, Měsíc, Pás asteroidů – velké pohraničí. Až dosud. Mimozemský artefakt, který pracoval podle svého naprogramování pod mračny Venuše, se přemístil na oběžnou dráhu Uranu, kde vybudoval obrovskou bránu, jež vede do bezhvězdného prostoru.

Jim Holden a posádka Rosinanty jsou součástí rozsáhlé flotily vědeckých a vojenských lodí, která se vydává artefakt prozkoumat. Jenomže za scénou se rozvíjí složitá intrika, jejímž hlavním cílem je zničení Holdena. Zatímco se vyslanci lidstva snaží rozhodnout, zda brána znamená příležitost nebo hrozbu, netuší, že to největší nebezpečí si přivezli s sebou.

Kniha získala cenu Locus v kategorii nejlepší science-fiction román roku 2013. Hlasovali čtenáři stejnojmenného amerického odborného časopisu.

Ukázka z knihy:

Související články:

Probouzí se nová éra space opery? (recenze)

Expanze aneb vesmírné příběhy v moderním hávu

979 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Roman Štědronský — 2.10.2014 @ 10.19

    E-Book zatím není, ale na Kosmasu píšou, že se chystá, tak snad brzy…

  2. Komentáře by Jan Peregrin — 2.10.2014 @ 10.23

    Doporučuju, četl jsem v AJ a pořád je to moc dobré!

  3. Komentáře by Roman Štědronský — 10.10.2014 @ 10.42

    Tak už je k dispozici i jako e-book.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.