Ocenění

Jedné noci se Alisik probudí na hřbitově… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 3 května 2018 15.55

Český komiksový trh je čím dál zajímavější a bohatší na rozmanitý výběr titulů. Dominantní Crew v posledních letech doplnila nakladatelství, která buď začala navyšovat produkci (Comics Centrum), anebo se po krůčkách vplížila do přízně fanoušků a ukrojila si svůj krajíc (od Arga až po Zanir). A Crew, která vždy přicházela s novými a odvážnými projekty, reaguje nejen nebývalým navýšením počtu vydávaných titulů (jejich edičák je narvaný k prasknutí více než stovkou komiksů), ale také vydáváním dosti netradičních kousků. Jedním z takových pro Crew doposud neobvyklých komiksů je první svazek série Alisik, kterou lze popsat jako goticko-romantickou záležitost pro mladé slečny, tedy nic, co by Jirka Pavlovský louskal doma pod peřinou, ačkoli u něj si člověk nikdy nemůže být jistý…

Alisik_podzim

Alisik 1: Podzim

scénář Hubertus Rufledt, kresba Helge Vogt

vázaná, překlad Petr Jan Vinš, 112 stran, 279 Kč

Jmenuji se Alisik. Já vím, že to víte, protože to mám napsané na hrobě. Co vlastně jsem, nějaký upír? Jenom proto, že bydlím v hrobce a když vyjde slunce, tak zmizím? Propána, ne a ne. Kdepak? To jsou mi fóry. No ale… co teda vlastně jsem?

Jedné noci se Alisik probudí na hřbitově. Snaží se utéct, ale rychle zjistí, že ji nikdo nevidí, nikdo se jí nemůže dotknout a nikdo jí nedokáže pomoct. To proto, že Alisik je mrtvá. A co hůř, uvězněná mezi dvěma světy, mezi nebem a peklem, čekající na svůj rozsudek. Ale bude to ještě mnohem horší.

Ukázka z knihy:

crew-logo

1 185 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.