Ocenění

Poslední dobrodružství Amélie (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 23 listopadu 2015 15.15

Petru Neomillnerovou jednoduše není třeba představovat, četné ctitele fantastiky (a nejen je) už potěšila pětadvaceti knihami, v nichž představila zejména neohrožené literární hrdinky, především pak čarodějku Moiru, zaklínačku Lotu či upírku Tinu Salo, ale i celou řadu dalších postav či magických zajímavostí. Před třemi roky úspěšně vstoupila rovněž na pole dětské literatury ilustrovanou knihou Amélie a tma a o rok později se opět ve spolupráci s ilustrátorem Lubomírem Kupčíkem odhodlala vytvořit pokračování Amélie a barevný svět. Poutavou a vizuálně okouzlující knižní trilogii uzavírá chystaná Amélie a duchové, připravovaná na letošní předvánoční trh opět nakladatelstvím Albatros…

Amelie a duchove

Petra Neomillnerová: Amélie a duchové

vázaná, obálka a ilustrace Lubomír Kupčík, 95 stran, 199 Kč

Dům na břehu Vltavy už vůbec není zapomenutý a tmavý. Žije v něm Markéta, která sní o tom, že bude zpěvačkou, a Amélie, která by se zpěvačkou také ráda stala, kdyby ovšem nebyla duch. Ale mohou duchové zpívat lidem? Mohou se duchové zamilovat?

Pokojný život v domě plném hudby naruší varovný vzkaz a pak i nezvaná návštěva. K nočnímu světu duchů totiž nepatří jen Amélie a její maminka, ale i bytosti mnohem temnější a nebezpečnější. Dokážou se jim Amélie a Markéta ubránit? Překonají přátelství a vůle k životu úklady těch, pro které je radost i láska jen porušení pravidel? Svět duchů je strašidelnější, než by se mohlo zdát.

Třetí, závěrečný příběh o Amélii slibuje velké finále i nečekaně rozuzlení, které působivými ilustracemi opět doprovodil Lubomír Kupčík.

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

Petra Neomillnerová: Amélie a tma (ukázka)

Amélie se vrací s literární soutěží pro děti (vyhlášení)

albatros-logo

777 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.