Ocenění

Andrzej Pilipiuk představuje Upíra z činžáku

Autor | Aktuality | Pondělí 23 července 2012 8.00

Nakladatelství Laser-books pokračuje s nabídkou lehkého letního čtení a pro všechny příznivce díla polského autora Andrzeje Pilipiuka připravilo jeho novou knihu Upír z činžáku. Tentokrát se (téměř) nedostane na populárního pijana a exorcistu Jakuba Vandrovce a dokonce ani na oblíbené magické příběhy sestřenek, těšit se můžete na zcela nový příběh, který českým čtenářům přiblíží život v komunistickém Polsku a pro mnohé starší čtenáře půjde o tu nostalgické, jinde zase spíše úlevné vzpomínání. Takový upír totiž nemá v Polské lidové republice lehký život, nějaké aristokratické chování se tu rozhodně netoleruje a veškerá temná a zlovolná šlechtická sídla byla samozřejmě znárodněna. I upíři se musí zařadit mezi spořádané občany a spolu s nimi vzhlížet ku světlým zítřkům…

Andrzej Pilipiuk: Upír z čínžáku

brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Andrzej Łaski, 296 stran, cena 269 Kč

Povstaň, prokletý lidu země, povstaňte vy, které svírá hlad…

Nuže, Občane, tvrdíš, že upíři existují? V Polsku, socialistické zemi, kde je ateismus v módě, a teď takové zpátečnictví. A křížem se ohánět? A vodu, tfuj, svěcenou, stříkat? A česnek sypat, jen granulovaný a z importu z bratrského Československa?

Nová myšlenka se jak blesk rozzářila, dnes vede nás do boje a k práci.

Být upír v PLR není maličkost. V beztřídní společnosti je těžké titulovat se hrabě. Plášť a smoking nosí bud číšník, nebo iluzionista, a krev obyvatel Lidového Polska má příchuť nedostatku a přídělového hospodářství.

Minulosti stopu smete naše pěst, před úderem ať se tyran chvěje!

Ale my, upíři z PLR, máme svou hrdost! Nevysáváme ubohé stařenky a králíčky. Neříkáme tomu VEGETARIÁNSTVÍ! Možná si již nevzpomínáme na doby největší upíři moci, ale máme naši národní chytrost! Získáváme devizy, překračujeme plán a pak s hrdostí vyhlásíme:

To všechno nám nařizuje říct silně. A rozhodně:

Buržoazním skrytopijcům rozhodné NE!

1 089 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.