Ocenění

Apollo 18 – černý kůň letošní sezóny?

Autor | Aktuality | Pátek 26 srpna 2011 11.00

Historie praví, že Apollo 18 na Měsíci nepřistálo a Američané se dalších výprav na našeho vesmírného souputníka zřekli. Ovšem, co když se najde utajený filmový záznam, který odkrývá rozsáhlou konspiraci a ukrytí faktu, že Apollo 18 na Měsíci přistálo a to, co tam nalezlo Američany vyděsilo natolik, že se jakýchkoli dalších přistání zřekli ze zcela jiných důvodů? Film společnosti Weinstein Company režíruje jako svou první americkou misi španělský režisér Gonzalo López-Gallego pod producentským dohledem Timura Bekmambetova. Skromný rozpočet 5 mil. dolarů sice nedovoluje příval špičkových speciálních efektů, ale zdá se, že Měsíc je tím pravým místem, kde se dají ušetřit peníze…

Uvidíme, jestli nás dokumentární styl dokáže vtáhnout do děje s dostatečnou naléhavostí a třeba i vyděsit při objevu mimozemského života blíž Zemi, než by si kdokoli pomyslel… Odloženou premiéru bude mít snímek již začátkem letošního září, čekání už to tedy nebude dlouhé!

 

2 525 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Cloudy.PVW — 29.8.2011 @ 12.10

    Předchozí Gallegův film El rey de la montaña byl zdařilým survival thrillerem s precizní vizuální stránkou, navíc bez otravných lekaček. Apollo 18 je tématicky docela podobný, pouze se vyměnily kopce a stromy za krátery a kamení (a thriller za horor). Za stěžejní informaci považuji fakt, že kameraman vyměněn nebyl. Nízké rozpočty sci-fi většinou svědčí (Moon, District 9), takže očekávání jsou nemalá.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.