Ocenění

Avempartha – tajemství ukryté ve věži…

Autor | Aktuality | Středa 3 srpna 2011 11.00

Srovnávat Sullivanovu románovou sérii Dobrodružství Riyria s moderními fantasy kolosy typu Píseň ledu a ohně od G. R. R. Martina, Malazská Kniha padlých od Stevena Eriksona či Páni Parchanti od Scotta Lynche by byla samozřejmě nebetyčná hloupost. Michael Sullivan se ani nesnažil výše zmíněným opusům přiblížit, místo toho čtenářům připravil nenáročná dobrodružství v duchu klasické fantasy, v nichž dvojice sympatických hrdinů prožívá jednu krkolomnou eskapádu za druhou. Pokud tedy máte chuť na čistě zábavnou a čtivou fantasy, pak je právě Sullivan velmi dobrou volbou pro každého čtenáře bez rozdílu věku a troufám si říct i pohlaví. Při troše snahy vám na četbu jednoho dílu bude stačit příjemně strávený víkend či pár volných večerů…

 

Michael J. Sullivan: Avempartha

vázaná, překlad Jana Rečková, obálka Michael J. Sullivan, 280 stran, vychází v srpnu

Mělo to být snadné. Jenže jak už to tak bývá, věci se začnou komplikovat. Ošklivě komplikovat…

Když si pevně odhodlaná mladá žena najme dvojici zlodějů, aby jí pomohli ochránit odlehlou vesnici před nočními útoky, zapletou se Royce a Hadrian do složité sítě intrik čaroděje Esrahaddona. Zatímco se Royce snaží odkrýt tajemství prastaré věže, Hadrian se pokouší sjednotit vesničany v zoufalém boji proti dosud nespatřeným vrahům. To, co se nejdříve zdálo být jednoduchou záležitostí, zavleče oba zloděje přímo do středu ohnivé bouře, která by mohla navěky změnit budoucnost celého Elanu.

Druhý ze série šesti relativně samostatných románů série k nám opět přivádí dvojici svérázných hrdinů, kteří si získali srdce čtenářů i přes nevelkou propagaci a vydání u drobného nakladatele. Nyní se však Michael Sullivan těší značné popularitě, získal kontrakt s velkým nakladatelstvím a sleduje narůstající počet prodaných práv do zahraničí. Sullivanův cyklus je důkazem, že klasická fantasy není mrtvá, pokud se jí chopí talentovaný vypravěč vyhýbající se četným klišé. Zažijte další třeskuté dobrodružství, které vám připomene, proč je dnes fantasy patrně nejčtenějším žánrem světové literatury.

 

551 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.