Ocenění

Batman a Joker? Tak to bude pořádný Kameňák! (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 25 Červen 2013 7.15

Rok 2013 je v českém komiksovém prostředí rokem ve znamení netopýra. BB art rozjíždí řady Detective Comics, Temný rytíř a Batman & Robin, nakladatelství Crew pak kontroluje vřele přijatým Sovím tribunálem ve dvou svazcích a k tomu ještě servíruje chutné jednohubky v albu Kameňák a další příběhy. Vedle legendárního titulního příběhu, jenž u nás vyšel nejprve černobíle na stránkách časopisu Crew se nám dostane do spárů i první setkání Batmana s Jokerem – Muž, který se smál od slavného Eda Brubakera. Plus ještě krátký příběh od kreslíře Briana Bollanda… A navíc, pokud by měl tenhle formát úspěch, můžeme se v budoucnu možná těšit i na podobné výběry. A to by se nám opravdu líbilo!

Batman: Kameňák / Muž, který se smál

vázaná, 132 stran, obálka Brian Bolland, vydá nakladatelství Crew

Dvojitá porce Jokera – takovou zábavu nemusíte přežít! V této knize najdete hned dva příběhy s rozesmátým psychopatem (a ještě něco navíc).

Muž, který se smál – Ed Brubaker (Criminal) a Doug Mahnke (Maska) stvořili příběh prvního Batmanova setkání s Jokerem, přímo navazující na komiks Batman: Rok jedna. V městě Gotham se začínají objevovat mrtvá těla s démonickým úsměvem. Na scénu vstupuje muž s bílou tváří, zelenými vlasy a širokým úsměvem a začne určovat, kdo a kdy zemře. A pokud ho Batman nezastaví, bude jeho další obětí.

Kameňák – Co všechno člověk snese, než zešílí? Jak málo stačí, aby se z vás stalo monstrum? To řeší nejslavnější příběh s Batmanem v hlavní roli, temné dílo kultovního Alana Moora (Strážci, V jako vendeta) a perfektního kreslíře Briana Bollanda. Kameňák je příběh, který změnil celý batmanovský svět a který se sám stal kánonem – a teď u nás poprvé vychází v barvě!

736 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.