Ocenění

Batman slaví Temné vítězství

Autor | Aktuality | Čtvrtek 10 března 2011 6.00

Temný rytíř se znovu snáší tmou a po nekonečném čekání na své další dobrodružství se opět s vervou hlásí o slovo. Je rozhodně škoda, že se na českém trhu neobjevuje častěji, přesto je skvělé, že se můžeme těšit na jeho další album, respektive první část do dvou knih rozděleného alba Temné vítězství autorské dvojice Jeph Loeb a Tim Sale. Oba se už s Batmanem dobře znají a rozhodně jim to společně klape, všechny zahraniční i domácí čtenáře si dokázali získat už svou předchozí společnou prací, komiksem Dlouhý Halloween. Zde se sluší poznamenat, že scénarista Jeph Loeb je rovněž autorem populárního batmanovského Ticha. Oproti tomu Tim Sale se proslavil mimo jiné i věšteckými obrazy pro superhrdinský TV seriál Hrdinové. Pokud jste fanoušek dobrých komiksů, troufám si tvrdit, že Batman by vás neměl zklamat.

Jeph Loeb, Tim Sale: Batman – Temné vítězství 1 (Batman – Dark Victory 1)
(vázaná, překlad Jaroslava Kočová, 192 stran, 499 Kč, vychází 16. 3. 2011)
Musí to udělat sám. Hrdina odtržený od lidí, které přislíbil chránit. Město plné kreatur měnící se v bitevní pole války proti gangsterům. Brutální vrah policistů známý jako Hangman. Zločinecký klan křísící své impérium a povstávající v ještě větší síle. Odhodlaná okresní prokurátorka s vlastními plány. Nově jmenovaný komisař v čele mladého a ctižádostivého policejního oddílu. Přítel, jehož zrada z něj udělá nejnebezpečnějšího nepřítele. A malý kluk, tragicky osiřelý a předurčený k velkým věcem. Všechno do sebe tak krásně zapadá…
Cenou Willa Eisnera vyznamenaný tvůrčí tým Jeph Loeb a Tim Sale se dal opět dohromady a stvořil napínavý detektivní příběh.
399 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.