Ocenění

Battlestar Galactica: Blood & Chrome se řítí na obrazovky

Autor | Aktuality | Pátek 23 března 2012 7.30

Asi jen málokdo z vás zná televizní seriál Battlestar Galactica v jeho původní podobě z konce sedmdesátých let. Jeho poněkud uvadající slávu oprášila stejnojmenná televizní série v letech 2003-2009 a tady už si troufáme tvrdit, že byste jako fanoušci science fiction měli mít mnohem větší znalosti. Příběh lidstva, jehož Dvanáct kolonií se ve vzdáleném vesmíru zhroutilo pod mohutným a nečekaným útokem lidmi původně vyrobenými Cylony, nabídl vše, co by měla mít ta pravá vesmírná SF a pro někoho i mnohem víc. V poměrně realistickém zpracování jsme sledovali strastiplnou pouť vysloužilé bitevní lodi a doprovodného konvoje s vidinou naleznutí bájného domova lidstva – planety Země. Na každém kroku se přitom museli vypořádat se cylonskými pronásledovateli a celou řadou mystických otázek…

Moderní zpracování seriálu Battlestar Galactica bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co nám televizní science fiction nového tisíciletí nabídla a pro milovníky vesmírných dobrodružství je přímo splněným snem, zvláště v porovnání se skomírající konkurencí v čele s legendárním Star Trekem. Po seriálovém vyvrcholení tak tvůrci stáli před otázkou, co si se slibně rozjetou televizní šou počít dál a rozhodli se pro vytvoření prequelu ve formě seriálu Caprica (2009-2011), jenž byl podobně jako Battlestar Galactica uvozen mohutným filmovým pilotem. Místo vesmírného putování nám však tvůrci předložili rodinnou ságu z titulní planety a příběh vytvoření robotických Cylonů, jenž měli dle záměru stvořitelů sloužit lidstvu. Seriál se dočkal rozporuplného přijetí, nelze mu upřít kvalitní zpracování, ovšem fanoušci vesmírných bitev se přece jen s poměrně usedlým příběhem nespokojili a toužili po další výpravě do vesmíru.


Vstříc jejich požadavkům by měl vyjít chystaný seriál Battlestar Galactica: Blood & Chrome, který stejně jako Caprica předchází událostem původní série. Tentokrát se však posuneme o něco později, přesněji do desátého roku První války proti Cylonům a setkáme se s mladým Williamem „Huskerem“ Adamou, čerstvým rekrutem z Akademie, jenž nastupuje na Galacticu, nejnovější bitevník Koloniální flotily. Jeho úkolem je doprovodit mladou ženu, která by mohla být klíčem k odkrytí důležitých cylonských tajemství. Jak už to ale bývá, rutinní mise se rázem změní v krajně nebezpečnou záležitost. Televizní stanice SyFy prozatím neoznámila datum odvysílání pilotního dílu, ale dle nově zveřejněného traileru by měla fanouškům nabídnout starou dobrou záplavu akce a speciálních efektů. Doufejme, že se nový seriál přinejmenším vyrovná svému oblíbenému předchůdci a nabídne nám hodiny skvělé televizní zábavy.

 

1 233 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Komentáře by Roman Štědronský — 23.3.2012 @ 15.48

  BG začala jako syrová sci-fi o boji o přežití a končila jako mysteriózní pouť o hledání boha. Cítil jsem se poněkud podveden.

  Caprica v podstatě začala tam, kde BG skončila… a skončila. Téma mě – zřejmě jako spoustu jiných – nezaujalo. Nebylo to nedostatkem akce, protože třeba u takové Stargate Universe jsem konce trpce litoval.

  Na Blood & Chrome jsem zvědavý. Mohl by to být návrat ke kořenům.

 2. Komentáře by idle — 23.3.2012 @ 16.10

  Já mám k BSG takový zvláštní vztah. Vlastně už to, že jsem ji (na rozdíl od spousty jiných seriálů) fakt viděla. 🙂 Ale taky proto, že mě k ní přitáhla vynikající desková hra, udělaná podle zhruba prvních dvou sezón seriálu. Ta mě tak zaujala, že jsem pak celý seriál zhltla během pár měsíců a dodnes z něj mám dobrý dojem, i když mouchy by se určitě našly.
  Capricu jsem neviděla, ale počkám si, co bude z tohohle.

 3. Komentáře by Martin Sust — 23.3.2012 @ 16.27

  Battlestaru mám velmi rád a beru to jako velmi solidní vesmírný seriál, jen je pravda, že onen mysteriózní element a celého Baltara bych asi vyškrtl a to nemám nic proti obohacení akčního děje o nějakou přemýšlivější část, jen tohle mi přišlo poněkud nezáživné a částečně i zmatené. Nabízí se srovnání s Lostem, jehož začátek byl opravdu skvělý a poté to rozbředlo podobným způsobem. Capricu jsem neviděl, ale Blood & Chrome si ujít nenechám, doufám, že si vezme z Galacticy to dobré 🙂 Těším se jako zatraceně na máloco. Jo a hru, tu mám doma taky 🙂

 4. Komentáře by idle — 23.3.2012 @ 18.47

  Mít doma je trošku málo, ne? To chce i hrát. 🙂

 5. Komentáře by Ezekiel — 11.11.2012 @ 14.51

  Každý díl můžete sledovat s českými titulky na: http://eldamar.cz/category/serialy/battlestar-galactica/

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.