Ocenění

BioReference 01/2018

Autor | Aktuality | Úterý 2 Leden 2018 12.00

Nové Star Wars se rozloučily s loňským rokem rozporuplnými reakcemi. Než se ctěný divák rozmyslí, zda se mu líbily, anebo byl pohoršen, rádi vás ujistíme, že nás fantastické premiéry čekají i v lednu. Do kin ovšem míří rovněž řada dalších, neméně zajímavých snímků. Za zmínku stojí například životopisný film Velká Hra Aarona Sorkina o dramatických osudech Molly Bloomové. Proslulý Woody Allen představí nové drama Kolo zázraků a opomenout nelze ani film Všechny prachy světa, které pod svou režijní taktovkou shromáždil Ridley Scott. Milovníci akční podívané si snad přijdou na své ve filmu Cizinec ve vlaku s charismatickým Liamem Neesonem v hlavní roli. Na závěr lednového úvodu se sluší poděkovat Romanu Bílkovi za dosavadní vedení našich BioReferencí. Nově ho střídá Jiří Sivok, jenž se ze všech sil vynasnaží, aby seriál filmových premiér na webu pokračoval bez přerušení…

Insidious: Poslední klíč

Insidious-last-key

Premiéra 4. 1. 2018. Je to už sedm let, kdy se uznávaný hororový režisér James Wan zaskvěl filmem Insidious. O tři roky později na něj navázal neméně vydařenou druhou kapitolou, ovšem prequel z roku 2015 místo něj režíroval Leigh Whannell a na výsledku to bylo vskutku neblaze znát. Čtvrtou kapitolou s podtitulem Poslední klíč zkusí zmlsané diváky vyděsit méně zkušený Adam Robitel, jenž režijní zkušenosti nabral dosud pouze v průměrném Šílenství Debory Logan, což není zrovna nejlepší vizitka. Alespoň, že se do role parapsycholožky Elise vrací přesvědčivá Lin Shaye, která se tentokrát bude muset vyrovnat s vlastní stigmatizující minulostí. Nezbývá než doufat, že čtvrtý díl bude řádným nástupcem prvních dvou snímků.

Zmenšování

Downsizing-poster

Premiéra 11. 1. 2018. Alexander Payne a Jim Taylor tvoří prověřenou scénáristickou dvojici, stačí zmínit snímky O Schmidtovi (2002), Bokovka (2004) či Když si Chuck bral Larryho (2007). Nyní se Payne vedle podílu na scénáři ujal rovněž role režiséra vědecko-fantastické komedie Zmenšování a do hlavní role zlákal Matta Damona, jemuž ze známých tváří sekundují Christoph Waltz, Neil Patrick Harris, Jason Sudeikis, Alec Baldwin či Laura Dernová. Problém přelidnění planety Země se zde řeší nadmíru překvapivým způsobem, vědci totiž objevili způsob, jak lidské bytosti pořádně zmenšit. Dle traileru se můžeme těšit na spoustu vtipných momentů a dle zahraničních ohlasů nás čeká vcelku povedená oddechovka…

Coco

Coco-2017

Premiéra 18. 1. 2018. Režijní dvojice Lee Unkrich (Příšerky s.r.o. či Hledá se Nemo) a Adrian Molina (Hodný dinosaurus) přicházejí s příběhem mladičkého Miguela, jenž se přes veškerá protivenství touží stát uznávaným hudebníkem. Cesta za splněním snu ho ovšem zavede až do Říše mrtvých, kde mu vypomůžou jeho doposud neznámí příbuzní. Scénář mají na svědomí Adrian Molina a Matthew Aldrich, což doposud nebyli žádní hitmakeři, tentokrát se ovšem trefili přímo do černého. Snímek si americkou premiéru odbyl již 22. listopadu 2017 a svým úspěchem plně prokázal, že studio Pixar je stále zárukou kvalitní a divácky náležitě atraktivní zábavy.

Labyrint: Vražedná léčba

Maze-Runner-The-Death-Cure

Premiéra 25. 1. 2018. Žánr young adult neustále produkuje řadu populárních knižních sérií, které se následně probojují i na filmová plátna, stačí zmínit tituly Hunger Games, Percy Jackson či The 100. Podobný osud potkal rovněž trilogii Labyrint spisovatele Jamese Dashnera. Režie jejího filmového zpracování se ujal Wes Ball, jenž kvality výsledných snímků udržel lehce nad průměrem. Mladý Thomas ve finále vede osamocenou skupinku přeživších přes epidemií napadenou zemi, kde se pokoušejí přežít střety s nakaženými a nelítostnou organizací, která neváhá děti obětovat pro vlastní záchranu. Herecké obsazení zůstává stejné, těšit se tak můžete na Dylana O’Briena, Dextera Dardena či Thomase Brodie-Sangstera.

694 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.