Ocenění

BioReference 01/2020

Autor | Aktuality | Pondělí 6 ledna 2020 10.00

Hvězdné války odlétly spolu se žlutými titulky na nějaký čas do samoty vesmíru a závěsy kinosálů se nám chtivě otevírají i v lednu. Francouzská komedie Tenkrát podruhé nám představí agenturu Time Travelers, která pomocí filmových kulis a herců dokáže z nerudného morouse vymáčknout alespoň nějakou emoci tím, že ho přivede do jeho vysněné historické epochy. Doktor Dolittle dokáže mluvit se zvířaty a tentokrát na sebe bere podobu Roberta Downeyho Jr., doprovázet jej bude již tradičně Tom Holland. Clint Eastwood už diváky mnohokrát přesvědčil o svém režisérském nadání. Nyní přichází s dalším snímkem podle skutečné události. Richard Jewell v roce 1996 zachránil na olympijských hrách v Atlantě tisíce životů, ovšem díky zavádějícím a manipulativním zprávám z médií se z něj stal podezřelý. Tom Hooper se pustil do klasiky a do kina si tak můžete zaskočit zanotovat známé melodie z muzikálu Cats. Těšit se můžete na Paula Waltera Hausera, Sama Rockwella nebo Kathy Batesovou. Třetí díl akční série s Willem Smithem a Martinem Lawrencem je konečně tady a Mizerové navždy si zřejmě naposledy zapějí svůj song. Guy Ritchie se zase jednou pustil do akční jízdy a ve snímku Gentlemani se podívá na zoubek drogovému království vedenému Matthew McConaugheym. Po přiblblých „Tupovřeskách“ se vrací Zdeněk Troška k něčemu, co mu alespoň trochu jde. Pohádka Zakleté pírko vypráví o utlačované dívence a zakletém princi měnícím se do ptačí podoby…

Nenávist

Nenávist

Premiéra 2. 1. 2020. Remake japonského kultovního filmu přišel do kin už v roce 2004 a nevedl si vůbec špatně. Nezbývá než doufat, že tvůrce hororových snímků k žánru nepřitahuje jen ztráta originality a nechuť k vyprávění nových příběhů. Do téhle krví a výkaly zakalené řeky se totiž rozhodl v eRkovém ražení znovu vstoupit producent Sam Raimi. Již dnes se mluví o vystihnuté atmosféře japonské předlohy a také o nepředvídatelnosti děje, což můžeme zejména u remaku rozhodně považovat za úspěch. Upoutávka slibuje napětí a také pár opravdu ošklivých momentů. Režie se zhostil Nicolas Pesce, který také zpracoval původní scénář Takašiho Šimizua.

Pod vodou

Pod vodou

Premiéra 9. 1. 2020. Film Pod vodou byl dotočen už v roce 2017, ale kvůli přechodu 20th Century Fox do náruče myšáka Mickeyho byla jeho premiéra přesunuta až na rok 2020. Oholená Kristen Stewartová se zde dostane do jedenáctikilometrové hloubky podmořské vědecké laboratoře. Ovšem idylka končí, když komplex nečekaně poničí zemětřesení. Některé místnosti sužované nesmírným tlakem jsou zatopeny a posádka v čele s Vincentem Casselem musí vymyslet plán, jak se dostat zpět na povrch. Brzy se však zjistí, že zemětřas nezpůsobila přírodní síla, ale právě lidé svými vědeckými pokusy. A aby toho nebylo málo, z dlouhého spánku se díky tomu probudí nebezpečný příšerák. Má někdo chuť na Vetřelce pod vodou? Tak nasadit skafandry a hurá do vany.

Velké přání

Velké přání

Premiéra 23. 1. 2020. Mexický animovaný snímek Velké přání může plynule navázat na úspěch amerického animáku Coco, který se také točil kolem světa mrtvých. Šestnáctiletá Salmy žijící v mexickém městě Santa Clara nikdy nepoznala své biologické rodiče, slyšela o nich pouze to, že ji opustili. Věci se dají do pohybu, když nalezne knihu o zapomenuté historii města, s jejíž pomocí se přiblíží k možnosti splnit si ono velké přání a poznat tak své dosud neznámé rodiče. Ovšem tahle cesta, jak bývá zvykem, bude plná dobrodružství, nebezpečí a kostlivců.

Cesta za živou vodou

Cesta za živou vodou

Premiéra 30. 1. 2020. O tom, že Norové umí natočit fantasy pohádku, jsme se přesvědčili v roce 2017 v Cestě za králem trollů. Právě na tento snímek navazuje Cesta za živou vodou. Vrací se Espen, nejmladší ze tří bratrů, v podání charismatického Vebjørn Engera. Jeho sourozenci jsou tentokrát vsazeni do žaláře poté, co jsou křivě obviněni z travičství. Prý neotrávili nikoho menšího než krále a královnu. Espen se tedy s princeznou Kristin rozhodne hledat bájný zámek Soria Moria, odkud vyvěrá dle dávných pověstí pramen živé vody. Pomocí něho by pak zachránil vladaře a očistil své bratry od křivého obvinění. Pokud se vám předchozí snímek líbil, ve stejném gardu se zřejmě ponese i tento, neboť tvůrci zůstali téměř beze změny. Do režisérské židle se posadil Mikkel Brænne Sandemose a scénář opět napsal Aleksander Kirkwood Brown.

1 456 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.