Ocenění

BioReference 02/2019

Autor | Aktuality | Pondělí 4 února 2019 15.45

Je tu únor a zima nás ještě neopouští, proč tedy nevyužít vyhřátých kinosálů, pohodlných křesel a nabídky filmů, které na nás z programů doslova volají? Jiří Mádl připravil svůj další režijní počin, tentokrát je to dramatická komedie Na střeše s Aloisem Švehlíkem v hlavní roli. Známé historické události nám předkládá snímek Marie, královna skotská se Saoirse Ronanovou, Margot Robbie a Guyem Pearcem v hlavních rolích. Španělský thriller Všichni to vědí vypráví o tajemstvích a starých křivdách s hvězdami jako Javier Bardem a Penélope Cruz. O tom, jaká Mrazivá je pomsta ví své Liam Neeson, thriller o vendetě otce za syna slibuje akční smršť plnou černého humoru. Do pohody nás vrátí třetí díl animované série Jak vycvičit draka. A co dalšího vypěstovali filmaři na fantastické zahrádce?

Potomek

The-Prodigy-poster

Premiéra 7. 2. 2019. Děti jsou věčným námětem hororů, ať už bojují proti temným silám vlastními silami, anebo jsou naopak posednuty zlem a ohrožují okolí. Do druhé kategorie spadá snímek režiséra Nicholase McCarthyho Potomek (The Prodigy), příběh o geniálním dítěti, jehož inteligence je bohužel spojena se zvýšenou agresivitou. Scénář napsal Jeff Buhler, jemuž se snad povedl lépe, než tomu je u aktuálně uvedeného seriálu Nightflyers, tj. adaptace novely George R. R. Martina. Větší očekávání bohužel nevzbuzuje ani jméno režiséra Nicholase McCarthyho, jenž má ve své filmografii pouze několik průměrných hororových jednohubek.

Lego příběh 2

The-LEGO-movie-2

Premiéra 7. 2. 2019. Od prvního zaznění proklatě chytlavého songu úvodního Lego příběhu už uplynulo pět let. Emmet, jeho milovaná Hustěnka, Batman a jejich přátele vyrážejí vstříc novým dobrodružstvím. Tentokrát hlavní město čelí nájezdníkům z vesmíru známým jako Lego Duplo, kteří likvidují budovy dříve, než je pracovití dělníci stíhají postavit. Pokračování vzniklo v režii nepříliš známé dvojice Mike Mitchell a Trisha Gumová, a tak nezbývá než doufat, že čtveřice scenáristů v čele s původními tvůrci Philem Lordem a Christopherem Millerem nenechají zajetou značku klesnout ke dnu. K originálnímu hlasovému fondu starých známých Chrise Pratta, Elizabeth Banksové, Willa Arnetta či Channinga Tatuma se nově přidal i Bruce Willis.

Alita: Bojový anděl

Alita-Battle-Angel-poster

Premiéra 14. 2. 2019. James Cameron, Robert Rodriguez – tohle spojení zní jako rajská hudba. Přidejme ještě jméno Laety Kalogridisové, ženy známé díky SF seriálu Altered Carbon, a máme kompletní trojlístek scenáristů netrpělivě očekávané adaptace stejnojmenné mangy. Rodriguez se ujal rovněž role režiséra a dle trailerů lze věřit, že pro něj nezvyklé téma na smetiště odhozeného bojového kyborga obdařeného srdcem a duší dospívající dívky zpracoval ke spokojenosti všech natěšených diváků. V hlavní roli uvidíme Rosu Salazarovou a dále se ve filmu setkáme s Jennifer Connellyovou, Christophem Waltzem či Michelle Rodriguezovou.

Všechno nejhorší 2

Happy-Death-Day-2U-poster

Premiéra 28. 2. 2019. Všechno nejhorší, zábavná hororová komedie Christophera Landona z roku 2017 sice netrhala rekordy, ale rozhodně se zaplatila a stihla přitom i pobavit. Příběh se vrací k Tree, nyní už bývalé studentce, která si musí znovu poradit s časovou smyčkou, v níž se opakovaně budí v den svých narozenin, které netradičně slaví jako krvavá oběť vraždícího maniaka s maskou mimina na obličeji. Nyní ovšem s tím rozdílem, že tajemný vrah zvesela pobíjí i její přátele. Dvojku si Landon vedle režie střihl i v roli scenáristy. Snad půjde opět o čistokrevnou vyvražďovací podívanou plnou vtipných průpovídek nevšedně cynické hrdinky, kterou si s chutí zopakovala Jessica Rotheová.

834 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.