Ocenění

BioReference 03/2019

Autor | Aktuality | Čtvrtek 7 Březen 2019 20.40

Oscaři jsou rozdáni a my si můžeme v klidu vychutnat oceněné loňské světové kinematografie. Hned tři ceny shrábla dramedie Zelená kniha s Viggo Mortensenem v roli podvodníčka Tonyho, který dělá bodyguarda černošskému klavíristovi Mahershalu Aliovi na americkém jihu šedesátých let 20. století. Poválečné drama Zraněná srdce představí zničený Hamburk, kde se nenávist k nepříteli rychle mění ve vášeň a zradu. Milostný trojúhelník zde představují Keira Knightleyová, Alexander Skarsgård a Jason Clarke. Snímek Pašerák slibuje Clinta Eastwooda v roli režiséra i představitele titulní úlohy dluhy stíhaného Earla Stonea, který se nevědomky upíše do služeb drogového kartelu. Arctic: Ledové peklo postaví oblíbeného Madse Mikkelsena před rozhodnutí, zda se po letecké havárii pustí na takřka beznadějnou pouť ledovou pustinou, anebo zůstane v dočasném bezpečí, které mu poskytuje vrak letadla. Ale nic se nebojte, i v březnu můžete do kina vyrazit i na „fantastické“ snímky…

Captain Marvel

Captain-marvel-poster

Premiéra 7. 3. 2019. Kapitán Amerika už nebude jediným kapitánem ve Marvel univerzu. Jistě ne všichni vědí, že postava Carol Danversové byla ve světě komiksu až pátou superhrdinkou, která se honosí jménem Captain Marvel. Další střípek stále oblíbeného univerza nás zavádí do krušných devadesátek, kdy Zemi zasáhla (jak už všichni víme) mezigalaktická řežba dvou znepřátelených mimozemských ras. A tak nezbývá než se spolehnout na SHIELD v čele s Nickem Furym a hlavní hrdinku s tváří čarokrásné Brie Larson. Obsazení je tradičně hvězdné, najdeme tu nejen nezbytného Samuela L. Jacksona, své si řekne i Jude Law. O režii se podělili Anna Bodenová a Ryan Fleck. Neváhejte a zkraťte si čekání na si Avengers: Endgame

Kouzelný park

Wonder-park-poster

Premiéra 14. 03. 2019. Animovaný snímek, jenž sleduje malou June, která si vysnila celý zábavný park vedený partou zvířat, takže se tu kupříkladu v roli bezpečnostního pracovníka setkáme s dikobrazem, který každou chvíli vystřeluje bodliny mezi atrakcemi, které popírají snad veškeré fyzikální zákony. Po čase začne June dospívat a spolu s tím začíná pustnout i jí vytvořený svět. Scénář napsali sehraní Josh Appelbaum a André Nemec, kteří mají za sebou spolupráci na obou dílech Ninja želv nebo třeba úspěšné pokračování Mission: Impossible: Ghost Protocol. Hlasy animovaným hrdinům propůjčili například Mila Kunis, Jennifer Garnerová nebo Matthew Broderick.

My

us-movie-poster

Premiéra 28. 03. 2019. Američan Jordan Peele není jen komik, jak už nás přesvědčil skvělým hororem Uteč. Do kin právě vstupuje jeho nový počin a zdá se být rovněž originálním a v tentokrát i nemálo psychedelickým filmem. Ostatně, jak byste se asi cítili, kdyby vaši rodinu začala terorizovat banda pobudů, kteří se náramně podobají vám samým. A když se démoničtí záporáci přiblíží se svými proklatě vražednými zbraněmi dost blízko, pochopíte, že nejde jen o povrchní podobu, ale o zdánlivě identické kopie… Jenže v hororu My je místo jen pro jedny Wilsonovi, takže se můžete těšit na film plný napětí, dramatických střihů a snad i kvalitní režie.

Dumbo

Dumbo-movie-poster

Premiéra 15. 11. 2018. V následujících měsících se Disney rozhodl připomenout klasické pohádky v moderním hávu. Těšit se můžeme na Aladina, Pokémony i Lvího krále a ruku na srdce, na toho se snad těší každý, obzvlášť po úspěchu povedené Knihy džunglí. Do kin se však letos jako první dostane Dumbo, slon s dlouhýma ušima, který se poprvé prolétl po plátnech kin už v roce 1941. Nyní si k sobě vezme hranou posilu v podobě Evy Greenové, Michaela Keatona, Colina Farrella a Dannyho DeVita. A co víc, režie se ujal sám Tim Burto. A protože byl původní Dumbo částečně muzikálový, bylo třeba vsadit na jistotu i při hledání hudebního skladatele, jímž zde není nikdo jiný než Danny Elfman.

1 033 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.