Ocenění

BioReference 03/2018

Autor | Aktuality | Pátek 2 Březen 2018 20.50

V březnové nabídce českých kin je opravdu z čeho vybírat. A nemusí jít nutně jen o fantastiku. Tak například Rudá volavka Jennifer Lawrence zjistí, že stát se vějičkou ruské tajné zpravodajské služby nebude procházka rozkvetlým sadem. Režisér Lynne Ramsay obsadil do drsného dramatického thrileru Nikdys nebyl talentovaného Joaquina Phoenixe, jenž se zde pokusí rozkrýt obchod s bílým masem a pedofilní sítě, které sahají proklatě vysoko. Na Phoenixe narazíme i v dalším, tentokrát duchovnějším snímku Máří Magdaléna, kde si zahrál samotného Ježíše. Titulní role se ujala Rooney Mara a režii má na svědomí Garth Davis. Eli Roth si pro diváky připravil akční thriller Přání smrti, kde si Bruce Willis prochází očistcem pomsty. Pytel se roztrhl s animáky, do kina můžete vyrazit na Králíčka Petra, Včelku máju: Medové hry, Triky s trpaslíky a Sherlocka Koumese, na kterého se ještě podíváme…

Winchester: Sídlo démonů

Winchster-movie

Premiéra 1. 3. 2018. Kvalitních hororů je jako děr v plotu koncentračního tábora v Letech. Proto také milovníci děsu vyčkávají s nehty okousanými napětím každý nový přírůstek. Přestože identická dvojčata Michael a Peter Spierig už ve své režijně-scenáristické roli dokázali přijít s originálními příběhy, vyloženou trefou do černého se prozatím chlubit nemohou. Nejblíže tomu snad bylo u sci-fi Predestination (2014) v hlavní roli s Ethanem Hawkem, kterého využili i v upírském bijáku Svítání. S novým hororem jim pro tentokrát scenáristicky vypomohl Tom Vaughan. Winchester: Sídlo démonů přichází s tradičním hororovým prvkem strašidelného domu, jenž skutečně stojí v San Jose a stala se z něj turistická atrakce. Tajemnou dámu z rodu Winchesterů (ano, přesně těch, co přišli s nezapomenutelnými opakovacími puškami) zhmotnila slavná Helen Mirren. Ve vedlejších úlohách se objeví Jason Clarke, Sarah Snooková, Angus Sampson nebo Laura Brentová.

Tomb Raider

Tomb-raider-2018

Premiéra 15. 3. 2018. Počítačoví fandové už delší dobu vyhlížejí kvalitně zfilmovanou adaptaci ženské variace na Indiana Jonese. Filmový Tomb Raider (2001) se sice o dva roky později dočkal pokračování, duch předlohy se ale v obou případech vytratil v plytkém zpracování, které fanoušky i přes Angelinin vyvinutý hrudník zrovna nenadchl. Jenže s opětovným oživením herní značky se Lara vrací i na plátna kin. Sice to ještě není zkušená archeoložka s pistolemi u boku, ovšem už jen obsazení Alicie Vikanderové slibuje o dost lepší zpracování. Režie se tentokrát ujal Roar Uthaug a v hereckých rolích uvidíme také Waltona Gogginse, Dominica Westa, Daniela Wua, nebo Nicka Frosta. Očekávání by se dalo krájet a film má nakročeno ke kladnému přijetí. I přes povedený trailer je tu ovšem opatrnost na místě.

Cesta za králem trollů

askeladden

Premiéra 15. 3. 2018. Pohádka, fantasy, rodinný a dobrodružný film. To jsou žánry, kterým je onálepkován norský počin Cesta za králem trollů. Upoutávka nenechala nikoho na pochybách, že je tu jistá obrazová podobnost se Společenstvem prstenu. Přesto by se z filmu mohla vyklubat zajímavá podívaná, však také evropských fantastických filmů v českých kinosálech zase tolik nevídáme. Příběh pojednává o Espenovi (Vebjørn Enger), jenž je svou rodinou považován za budižkničemu. Právě jeho osud se proplete s osudem princezny Kristin (Eili Harboe), toho času na útěku před smluveným sňatkem a děsivými historkami o králi trollů, jenž lační po princeznách. O režii se postaral Mikkel Brænne Sandemose a scénář společně napsali Aleksander Kirkwood Brown a Espen Enger. Milovníci klasických fantasy snímků by tedy měli zbystřit, nebude nouze o souboje, rozličné mytologické tvory a přirozeně ani o neodmyslitelný humor.

Pacific Rim: Povstání

Pacific-Rim-Povstani

Premiéra 22. 3. 2018. Režijní otěže přebírá po Guillermu del Torovi v pokračování blockbusterové mlátičky Pacific Rim filmový debutant Steven S. DeKnight, jenž má bohaté televizní zkušenosti (Spartakus, Daredevil). A podle všeho se sází na osvědčenou akci, jen ještě ve mohutnějším a ničivějším rozsahu. Větší a podivnější Kaiju budou bořit světová velkoměsta. Objeví se víc mechanizovaných Jeagerů a tentokrát budou bojovat i mezi sebou. Návrat známých tváří ovšem nečekejte. Ze staré sestavy se vracejí jen Rinko Kikuči a Charlie Day. Těšit se však můžeme na John Boyega (Star Wars) a Clintova syna Scotta Eastwooda. Povstání bude klasickou testosteronovou oddychovkou, kterou nelze brát nijak vážně, svou porci neředěné zábavy snad přesto dostaneme.

Ready Player One: Hra začíná

ready-player-one-movie

Premiéra 29. 3. 2018. Románovou předlohu Ernesta Clinea si k filmové adaptaci zvolil legendární Steven Spielberg, s jehož Akty Pentagon jsme se v kinech mohli setkat teprve minulý měsíc. V blízké budoucnosti roku 2045 utíkají lidé ze bezútěšného světa plného chaosu do rozsáhlé virtuální reality, v níž se pokoušejí dát svým jinak prázdným životům nějaký smysl. Zesnulý tvůrce virtuálního vesmíru ukryl do svého programu poklad, jehož nálezce se stane dědicem pohádkového bohatství. Že se strhne pořádný poprask a půjde i o život netřeba zdůrazňovat. Hlavní role Wadea Wattse připadla na Tye Sheridana, kterého jsme mohli zahlédnout i ve snímku X-Men Apokalypsa. Spolu s ním se ve filmu objeví také Olivia Cooke, Simon Pegg či Ben Mendelsohn.

Sherlock Koumes

SherlockGnomes

Premiéra 29. 3. 2018. Animovaný Sherlock Koumes je volným pokračováním komediální pohádky Gnomeo a Julie (2011). Ústřední dvojice trpaslíků s hlasy Emily Bluntové a Jamese McAvoye nalezla nový domov mezi svými trpasličími přáteli, ty ovšem naneštěstí kdosi unesl a našim hrdinům tak nezbývá než se obrátit na slovutného detektiva v originále namluveného Johnnym Deppem. Snímek vznikl pod režijním dohledem zkušeného Johna Stevensona (Kung-fu panda) a zazní v něm hlas samotného Eltona Johna, který si už v roce 1994 za kultovního Lvího krále vysloužil nominaci na Oscara.

712 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.