Ocenění

BioReference 04/2019

Autor | Aktuality | Středa 3 Duben 2019 9.15

V aprílové Bioreferenci si z vás rozhodně nebudeme střílet, když označíme duben z pohledu filmové fantastiky za komiksový měsíc. Ovšem i nežánrové snímky budou usilovat o své místo na jarním slunci. Naplnit kinosály se pokusí komedie Radka Bajgara Teroristka s Ivou Janžurovou v hlavní roli. Někdo možná vsadí na jistotu a nevynechá remasterovanou klasiku Cesta do pravěku, která dokáže i po letech brát dech. S dětmi naopak nesmíte vynechat partu ze Čtyřlístku ve Velkém dobrodružství. Na zahraniční scéně bude válet romantická komedie Věrní nevěrní režiséra Louise Garrela nebo německý historický thriller Nikdy neodvracej zrak. Opomenout nelze ani horor La Llorona: Prokletá žena o plačící dámě uvězněné mezi nebem a peklem.

Shazam!

shazam-poster

Premiéra 4. 4. 2019. Kvalita filmů ze světa DC komiksů šla po Nolanově odchodu rychle dolů. Jedinými ostrovy naděje na jinak pustém moři zůstaly sólovky Wonder Woman a nedávný Aquaman. Ovšem dosavadní snaha seskupit superhrdiny do jednoho filmu se ztratila v akci utkané z digitálního bordelu. Nyní přichází nový hrdina. Takový, který se zřejmě nebude brát tolik vážně, což bude mnoho fanoušků považovat za příjemnou změnu. Billy Batson je čtrnáctiletý chlapec, v jehož duši dříme superhrdina. Ale kdyby jenom dřímal! Díky kouzlu se z puberťáka na povel stane létající, neuvěřitelnou silou oplývající hrdina Shazam. O režii se postaral Švéd David F. Sandberg, který se s úspěchem představil hororovým kraťasem Lights out, avšak s celovečerními snímky se drží jen kousek nad průměrem. V hlavních rolích se můžete těšit na sympaťáka Zachary Leviho, Marka Stronga či Rona Cephase Jonese.

Řbitov zvířátek

pet_sematary-poster

Premiéra 11. 4. 2019. Adaptací knih Stephena Kinga přichází každý rok do kin, televizí a dnes už také streamovacích služeb dostatek. Nicméně jen málokdy se jim podaří vystihnout ducha předlohy. V poslední době se blýská na lepší časy. Netflix má za sebou skvělou Geraldovu hru, kinosály se proháněl klaun Pennywise a nyní se podíváme na děsivé místo, kde děti pohřbívají své milované mazlíčky. Možná si řada z vás vzpomene na původní film natočený v roce 1989, ale spíš vám vytane skvělá píseň od kapely Ramones Pet Sematary, která už tak průměrný film úplně zadupala do země. Nyní ovšem první ohlasy nešetří chválou na režisérské duo Kevina Kölsche a Dennise Widmyera. Nejznámějším z obsazených herců bude patrně Jason Clarke (Úsvit planety opic), ale těšit se můžete i na Johna Lithgowa a Amy Seimetzovou.

Hellboy

hellboy-poster

Premiéra 11. 4. 2019. Ron Perlman odešel na hellboyský odpočinek, takže v dubnu dostane tenhle rudoch novou tvář Davida Harboura, který se jistě pokusí komiksového vazouna s upilovanými rohy získat pro sebe. Proti oblíbenému pekelníkovi bude stát obávaná čarodějnice Nimue s tváří Milly Jovovichové, s níž se horko těžko v dávné minulosti vypořádal král Artuš. Neil Marshall je zkušeným harcovníkem v oboru, takže sedí na režisérské sesli jistě zaslouženě. Kdo by se ještě strachem neoklepal při vzpomínce na Pád do tmy, že? Doufejme tedy, že nový Hellboy rudocha opět nakopne a nastaví laťku alespoň stejně vysoko, jako to svého času udělal Guillermo del Toro. O scénář se postaral Andrew Cosby známý především díky seriálové Heuréce. Ve vedlejších rolích uvidíte třeba Iana McShana a Sashu Laneovou.

Hledá se Yetti

missing_link-poster

Premiéra 18. 4. 2019. V Bioreferenci nesmí chybět animák, a tak je tady taškařice Hledá se Yetti od úspěšného a cenami ověnčeného studia Laika. Film vypráví o příšerákovi panu Článkovi (Link) a jeho lidskému příteli Lionelu Frostovi, dobrodruhovi, který se považuje za předního odborníka na mýty a příšery. Právě on totiž zmapoval mnoho neznámých druhů, díky čemuž si ho chlupatý sympaťák vybral, aby mu pomohl najít své příbuzné, za něž považuje příslušníky druhu Yetti. Dobrodružství může začít! V originálním znění se můžete těšit na Zoe Saldanovou, Hugha Jackmana, Timothy Olyphanta a Emmu Thompsonovou. Film napsal a zrežíroval Chris Butler, jenž má za sebou scénář k úspěšnému filmu Kubo a kouzelný meč. Na nic tedy nečekejte a hurá s celou rodinou do kina.

Avengers: Endgame

endgame-poster

Premiéra: 25. 4. 2019. Na komiksovém kolbišti si to v dubnu rozdá Shazam! s Hellboyem, ale to bude ve skutečnosti jen nevinná strkanice, na níž budou z nedosažitelné výše dohlížet čtvrtí Avengers. Přichází pokračování, na které všichni milovníci marvelovského universa čekali celý rok, od dnes již kultovního Infinity War. Některé postavy se nám rozlétly v prach, který ulpěl na Thanosových podrážkách, a je více než jisté, že si to zbylí Avengeři nenechají líbit. „Koncovka“ má ukončit jednu superhrdinskou éru a započít novou. Je tedy zřejmé, že s MCU jsme určitě neskončili. Anthony Russo a Joe Russo se vracejí do režisérských pozic a těšit se můžete i na své oblíbené hrdiny s tvářemi například Chrise Evanse, Roberta Downey Jr., Chrise Hemswortha, Marka Ruffala a sličné Scarlett Johanssonové.

720 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.