Ocenění

BioReference 05/2018

Autor | Aktuality | Pondělí 7 Květen 2018 11.40

V dubnu jsme si užili nové Avengers, jimž se výdělkem podařilo strčit do kapsy sedmé Star Wars. Hvězdné války mohou obratem vrátit úder, nicméně konkurovat jim bude ztřeštěný Deadpool 2. Ještě předtím nebude ovšem od věci mrknout se i po dalších květnových snímcích. Za zmínku stojí finský Neznámý voják vyprávějící o jednotce, která se v roce 1941 postavila nepřátelské agresi. Film vznikl na základě předlohy Väinö Linny. V romantickém dramatu Půlnoční láska se nás pokusí Bella Thornová a Patrick Schwarzenegger dojmout příběhem Katie, která trpí přecitlivělostí na denní světlo. Životopisných filmů není nikdy dost a kdo by se rád nedozvěděl něco nového o věhlasném malíři Gauguinovi. Ve stejnojmenném snímku ho ztvárnil francouzský herec Vincent Cassel. Úsměvy by měli hrát na našich tvářích při návštěvě Dámského klubu, komedie s herci jako Diane Keatonová, Jane Fondová či Andy Garcia. A na co může do kina vyrazit žánrový fanoušek?

TICHÉ MÍSTO

A-Quiet-Place-poster

Premiéra 3. 5. 2018. Děsu se zřejmě blýská na lepší časy. Horor Tiché místo zatím sbírá pochvalné ohlasy. Projekt Johna Karenskiho, který stojí za režií, scénářem (ještě se Scottem Beckem a Bryanem Woodsem) a dokonce i za hlavní mužskou rolí, přichází s originálním příběhem, jenž by si nemusel vypomáhat obvyklými lekačkami. Posuďte sami – pětičlenná rodina Abottových těží z toho, že je jejich nejstarší dcera neslyšící. Zní to divně, že, ale jen do té doby, než se divák dozví, že na Zemi proběhla invaze entit, které odhalí sebemenší zvuk a jeho pachatele okamžitě zabijí. Abottovi naštěstí umějí žít v tichu, a tak se oproti zbytku populace nemusí bát smrti – tedy za předpokladu, že jim to vydrží. Karenski si do role matky vybral svou partnerku Emily Bluntovou a v dalších (převážně dětských) rolích uvidíme Noaha Jupa, Millicent Simmondsovou, Cadea Woodwarda nebo Leona Russoma.

PSÍ OSTROV

psí-ostrov

Premiéra 10. 5. 2018. Texasan Wes Anderson se v roli režiséra a scenáristy osvědčil například ve filmu Grandhotel Budapešť, ale nás bude spíše zajímat jeho animovaná tvorba, kde se zaskvěl snímkem Fantasticky pan Lišák dle předlohy Roalda Dahla. Psí ostrov bude opět animovaným dílem, ovšem po vzoru Lišáka nepůjde o dnešní počítačovou klasiku, ale o metodu s rozpohybovanými loutkami. Prim hrají samozřejmě převážně psi, kteří jsou nedobrovolně odsunuti do izolace. Vyhnáni jsou japonským starostou, který se tímto činem snaží vymýtit nemoc zvanou psí chřipka. Ostrov je vlastně jedna velká skládka, a právě tam se vydá starostův syn Atari, aby za pomoci smečky čoklíků našel svého vyhoštěného mazlíčka. V originálním znění nás čeká přehršel známých jmen. Kromě Bryana Cranstona uslyšíte hlasy Billa Murraye, Edwarda Nortona, Jeffa Goldbluma, Scarlett Johanssonové, Yoko Ono nebo Lieva Schreibera.

DEADPOOL 2

Deadpool-2

Premiéra 17. 5. 2018. Porucha není na vašem přijímači. Vysílání (vlastně klávesnici) nyní ovládá Wade Wilson, takže se připravte na odstavce plné blábolení a komiksových bublin. Neboť je pravdou, že co Deadpool rudými rukavicemi schvátí, do normálu se už nenavrátí. Pokračování plné kulek (psích i těch kovových), krve (převážně Wilsonovy) a černého humoru je tady! A to nutně znamená, že Deadpool svou jemností tě láká, je to nejlepší, co v kině můžeš mít (alespoň se to tvrdí v traileru)! Komiksový super„hrdina“ svolil, že si jej může znovu zahrál Ryan „nejsem Green Lantern a nikdy jsem nebyl“ Reynolds. Na plátno si tentokrát přivedl i novou tvář Joshe „v marveláckým vesmíru jsem už Thanos“ Brolina, který si roli Cabla vystřihne jak z omalovánek. Vrací se i staří známí z jedničky, takže se znovu shledáte s Briannou Hildebrandovou, Karanem Soni i Morenou Baccarinovou. Režírovat byl pod pohrůžkou latexové smrti donucen David Leitch, jenž se může pyšnit prvním Johnem Wickem. Těšit se tak můžeme na příval akce, a proto se už nezdržujte a bez keců si obstarejte lístky, nebo nás všechny to pako v elasťákách odkrágluje.

Solo: Star Wars Story

solo-star-wars

Premiéra 24. 5. 2018. Star Wars se pod vedením studia Disney utěšeně rozrůstá a na kontě už má tři nové snímky. Nyní přichází další sólovka. A ne ledajaká, ale hned Han Solovka! Ano, s Harrisonem Fordem jsme se rozloučili v rozporuplné epizodě sedm, ovšem nyní si posvítíme na začátky jím proslavené postavy. Koho by nezajímalo, jak se věhlasný pašerák seznámil se Žvejkalem, Landem, nebo jak vlastně získal Millennium Falcon. Do role ikonického Hana Sola byl obsazen Alden Ehrenreich, ale největší radost, co se obsazení týče, udělal fanouškům Donald Glover, který jakoby z oka vypadl Billymu Dee Williamsovi (původní Lando). Do dalších rolí byli obsazeni Woody Harrelson, Emilia Clarke nebo Paul Bettany. Na režisérskou židli se usadil Ron Howard, který už několikrát dokázal, že kvalitní film natočit umí, přestože mu pořádný blockbuster v repertoáru prozatím chybí…

BioReference

463 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.