Ocenění

BioReference 06/2019

Autor | Aktuality | Středa 5 Červen 2019 8.30

I na plzeňské hudební smršti Metalfest jsem si našel čas naťukat do počítače preview o filmových novinkách. Sluníčko pálí, a nebo zprudka prší, takže důvodů, proč se zavřít do kinosálů je dostatek. Mimo klasickou žánrovou tvorbu najdeme v červnové nabídce také snímky pro celou rodinu, jakým je například druhý díl Psího poslání s Denisem Quaidem v hlavní roli. Divácky a kriticky uspěl i film čínského režiséra Gan Biho Poslední večery na zemi. Alec Baldwin a Selma Hayeková se vtělí do rolí Rodičů na tahu ve stejnojmenné komedii Freda Wolfa. Na fotbalovém hřišti Manchester City si budeme moci vystřelit na proslulého gólmana Berta Trautmanna a ohlédnout se za jeho bohatým životem – pokud milujete kopanou, nenechte si ujít film Brankář. Hudební komedie Yesterday s Himeshem Patelem se zaměřuje na svět, kde z ničeho nic všichni zapomněli, že kdy existovali nějací Beatles. Výjimkou je hlavní hrdina, který chytne příležitost za „Ringovy“ pačesy a vytváří jeden hit za hitem. A co fantastika?

X-Men: Dark Phoenix

dark-phoenix

Premiéra 6. 6. 2019. Jedná se o historicky první x-menovský snímek bez účasti adamantiem vyztuženého Hugha Jackmana. Děj je zasazen 10 let po událostech nepříliš kladně přijatého snímku s podtitulem Apokalypsa. Do rolí mladších verzí hrdinů se vrací staří známí – čím dál lepší James McAvoy, nadaná Jennifer Lawrenceová s modrou kůží, arci záporák Michael Fassbender a největší prostor dostane Jean Greyová s tváří Sophie Turnerové, v níž se konečně probudí druhé já známé jako Dark Phoenix. Střet dobráků proti téměř všemocné síle „Fénixe“ už mutanti ustáli v X-Men 3, který si u diváků nevedl zrovna nejlépe, takže je na místě doufat, že se reparát vydaří. Simon Kinberg se ze scénáristické židle přehoupl až na režisérské křeslo, takže má vše doslova ve svých rukách. Snad se tedy mutantům podaří další krizi zažehnat a my dostaneme nový snímek z oblíbeného universa.

Muži v černém: Globální hrozba

mib-international

Premiéra 13. 6. 2019. Už nejen muži, ale i ženy chrání Zemi před šmejdem z vesmíru. Štafetový kolík po Willu Smithovi a Tommy Lee Jonesovi přebírají Chris Hemsworth a Tessa Thompsonová a doplňovat je bude zkušený Liam Neeson. Nová MIBéčka dával do kupy Felix Gary Gray, který ve Ctihodném občanovi a Vyjednávači ukázal, že umí z akční látkou pracovat, avšak akční sci-fi komedie mu v repertoáru doposud chyběla. Možná právě proto byli povoláni scénáristé Matt Holloway a Art Marcum, kteří se autorsky podíleli na humorem a akcí prosáklém prvním Iron Manovi. V novém příběhu budou genderově vyvážení Muži v černém čelit zákeřnému dvojímu agentovi, který přeslavnou organizaci rozebírá zevnitř. Nahoďte oblek, utáhněte kravatu a z kufru auta vytáhněte „hlučného cvrčka“. Nepoctivý emzáci jsou zpět!

Tajný život mazlíčků 2

pets-2

Premiéra 20. 6. 2019 Teriér Max se vrací. Celý jeho svět se s ním nepříjemně otočil o sto osmdesát stupňů. Jeho rodina se rozrostla o miminko a malé psíky. Díky ochranářskému komplexu, mnoha nešťastným náhodám a z ustavičných starostí získá nervový tik. Je tedy nasnadě, že Max potřebuje rekonvalescenci. A kde si nejlépe odpočinout, než na venkově plném zvířátek. Problém je však v tom, že venkovští obyvatelé nejsou příliš nadšení z návštěvy rozmazlených gaučových měšťáků. V roce 2016 šel do kin první díl animáku Tajný život mazlíčků. Sice díru do světa neudělal, ale špatně si rozhodně nevedl, takže pokračování bylo nasnadě.

Annabelle 3

annabelle-3

Premiéra 27. 6. 2019. A z metalového festivalu se s vámi rozloučím pozvánkou na pořádný hororový zářez. Nenechavá démonická panenka Annabelle se rozhodla poodkrýt další střípek ze své krvavé minulosti, kterou započalo malé cameo ze snímku V zajetí démonů vizionáře strachu Jamese Wana. Místo něho se do režisérské sesle a za scénáristickou klávesnici usadil Gary Dauberman, podílející se snad na všech přidružených snímcích démonského universa a také na scénáři k oběma dílům Kingova To. Standardně se nespoléhá na velké hvězdy, ale spíše na malé a  snadno „odstranitelné“ hvězdičky. Na plátně potkáme Mckennu Graceovou, Madison Isemanovou nebo Patricka Wilsona. Je čas se bát – je čas seznámit se s Annabelle.

504 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.