Ocenění

BioReference 07/2018

Autor | Aktuality | Středa 4 Červenec 2018 18.15

Ještě strnule hledíme na odbíhajícího Tyranosaura z Jurského světa a do kin už společně s další fantastickou náloží zavítala vlna dalších snímků. Akční podívanou plnou klišé zajistí v Mrakodrapu svalnatý Dwayne Johnson, který bude s protézou místo nohy šplhat na hořící výškovou budovu, aby zachránil nejen svou rodinu. Na vážnější notu zahraje dánské Tísňové volání, jehož hrdina začne po náhle přerušeném hovoru na tísňové lince pátrat po zřejmě unesené ženě. Muzikál Mamma Mia! se vrací v pokračování s podtitulem Here We Go Again, a to včetně starých známých hvězd. Silvester Stallone se v novém Plánu útěku opět pokusí uniknout z přísně střeženého vězení a samozřejmě na to nebude sám. V kině pak můžete nahlédnout i do Hotelu Artemis, zdravotnického zařízení, jež je financováno gangstery pro bohatou klientelu podsvětí. A teď se už pojďme podívat na fantastiku…

První očista

first-purge

Premiéra 5. 7. 2018. Očistu už lze pomalu řadit mezi nekonečné hororové série jako Saw, Nezvratný osud a další stálice. Sem tam nějaký sequel, prequel, a když už je to moc, následuje remake. Vše stojí na původním originálním nápadu, ovšem s každým přibývajícím snímkem se kvalita obvykle snižuje. Nápadu, že v Americe je zákonem ustaven speciální svátek, kdy je na celých dvanáct hodin povoleno jakékoli nezákonné jednání, se originalita upřít nedá. Stojí za ním scenárista James DeMonaco, jež má na svědomí doposud všechny očistné scénáře, i když nejlépe si vedl s filmem Vyjednavač se Samuelem L. Jacksonem a Kevinem Spaceym. První očista, jak název naznačuje, ukazuje historicky první legální den vyřizování účtů. Režisérem je neznámý Gerard McMurray a podobně neznámé je i obsazení, snad s výjimkou Marisy Tomei, kterou jsme v poslední době mohli zahlédnut v marveláckém univerzu.

Muž, který zabil Dona Quijota

Don-Quichotte

Premiéra 5. 7. 2018. Po dlouhá léta byla osobitá adaptace knihy Miguela de Cervantese y Saavedra v podání režiséra Terryho Gilliama jen marným snem, nakonec jsem se ale přece jen dočkali. Ve snímku dle scénáře Tonyho Grisoniho a Terryho Gilliama potkáváme mladého filmového studenta Tobyho, toho času zapšklého reklamního režiséra, ve španělské vesničce, kde před lety natočil svůj úspěšný studentský snímek o Donu Quijotovi. Pomatený prodejce obuvi mu nyní tvrdí, že právě on je důmyslný rytíř a Toby má být jeho společník Sancho Panza. Ve snímku o nezlomné síle lidství a překonání šílenství není nouze ani o surrealistické scény, takže by oku žánrového diváka nemusel nutně uniknout. V hlavních rolích se objeví Adam Driver z nové trilogie Star Wars, Jonathan Pryce, Olga Kurylenko nebo Stellan Skarsgård.

Ant-Man a Wasp

ant-man-and-the-wasp

Premiéra 5. 7. 2018. Jestli něco ve filmovém světě poslední dobou funguje, tak je to komiksové univerzum s Iron manem, Hulkem, Thorem a Kapitánem Amerikou. Vedle hlavních ikon jsou tu i další hrdinové, kteří si touží vydobýt své místo na slunci. Nedávno se blýskl Black Panther a co nevidět to zkusí Kapitán Marvel, svou druhou návštěvu kina si tento měsíc odbude Ant-Man, jenž si tentokrát vzal k ruce na výpomoc Wasp. Děj je ovšem trochu zmatečně směřován do období po ději Captain America: Občanská válka, tedy ještě před poslední Avengers. Do svých rolí se vrací staří známí Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeifferová, nově uvidíme také Laurence Fishburna. Na scénáři se podílelo hned pět tvůrců, což je o jednoho víc než u prvního mravenčího muže, tak snad nebude konečný produkt vypadat, jak z trhacího kalendáře. Do režisérského tlampače hulákal opět Peyton Reed, a tak můžeme doufat, že vše hladce zapadne do starých, dobrých kolejí.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

hotel_transylvanie_3

Premiéra 12. 7. 2018. Sony Animation Pictures umí točit vtipné a oblíbené animáče, důkazem budiž právě série Hotel Transylvánie, která se právě dočkala svého druhého pokračování, nemluvě o neméně úspěšném seriálu s netradiční rodinkou strašidel v čele snad ještě neobvyklejšího hotelu. V novém snímku se strašidla v čele s unaveným Drákulou vydávají na dovolenkovou plavbu na moře, kde by měli nabrat sílu na práci. Samozřejmě se nebude jednat o nudnou odpočinkovou plavbu, ale dost možná půjde o osudy všech strašidel a příšerek na celém světě. Hlasy hlavním hrdinům v originále znovu propůjčili Adam Sandler, Selena Gomezová, Andy Samberg a Steve Buscemi. Režisérem je stejně jako u obou předchozích snímků Genndy Tartakovsky, který se spolu s Michaelem McCullersem podílel i na scénáři.

Děsivé dědictví

Hereditary

Premiéra 19. 7. 2018. Děsivé dědictví bude pravděpodobně aspirovat na horor roku. Předběžné reakce diváků jsou totiž převážně kladné a dle filmové upoutávky půjde o znepokojující mysteriózní podívanou, po jejímž shlédnutí se vám nebude chtít zvednout z postele a jít si odskočit na záchod. A právě takové horory mají být. Scénář i režii obstaral mladičký Newyorčan Ari Aster, jenž se nechal slyšet, že film bude prakticky bez lekaček a pocitvě vybudovaný na atmosféře. Milovníci Paranormal Activity tedy mohou zůstat doma. Příběh se točí kolem rodiny Grahamů, která po úmrtí matriarchy rodu začíná přicházet na děsivé a letité tajemství. Přestože námět nezní příliš originálně, postupné budování atmosféry by mohlo zlákat opravdové fandy hororů…

571 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.