Ocenění

BioReference 07/2019

Autor | Aktuality | Pondělí 8 července 2019 20.00

Stejně tak jako karlovarský festival nabídl smršť filmů, také Bioreference ukáží zajímavé snímky promítané ve vašem kině. Charlize Theronová se představí v romantické komedii Srážka s láskou, která má už nyní velmi vysoké hodnocení kritiků. Romantiku předvedou i čeští filmaři v čele s režisérem Ivanem Pokorným. Vytasil se s dramatem Uzly a pomeranče zaměřeným na šťastné a zároveň bolestivé dospívání. Pokud se mezi diváky najde i sportovní nadšenec, jistě si nenechá ujít britský film Diego Maradona o slavném fotbalistovi. Filmová Ibiza francouzské produkce se vás pokusí rozesmát také díky skvělému francouzskému baviči Christianu Clavierovi. Naopak v historickém příběhu Láska a válka se podíváme na milostný trojúhelník střídající se s pohledem do zákopů Velké války. Snímek je koprodukční prací německých a dánských filmařů a výsledek bude určitě stát za to. A co nabídne fantastika?

Spider–Man: Daleko od domova

Spider–Man: Daleko od domova

Premiéra 4. 7. 2019. Tom Holland se vrací poté, co přežil konec celé éry v Avengers: Endgame. A aby toho nebylo málo, rozhodl se procestovat Evropu včetně malé krásné zemičky, kde každý měsíc vychází Bioreference. Pavoučí sítě nutí Spider-Mana vystřelovat sám tajemný Nick Fury, který se snaží zodpovědět otázku, jak je možné, že si právě starý kontinent vybrali obří elementálové ke stále častějším útokům. Kromě starých známých se objeví i hollywoodský oblíbenec Jake Gyllenhaal jako Mysterio. Jon Watts, režisér filmu, si bohužel musí zapsat i jedno smutné prvenství. Natočil totiž logicky první marvelovku bez camea s oblíbencem Stanem Lee. Inu někdo být první musel. Doufejme, že ale duch „leeovského“ pavoučího muže ve snímku zůstane zachován.

Kořist

Kořist

Premiéra 11. 7. 2019. Florida je opravdu děsivé místo. A stane se ještě děsivějším v hurikánem poničeném domě proměněném v nebezpečnou past, kde jako nádavkem proplouvá obří krokodýl, jenž má ve scénáři jasně napsáno, že má trhat ruce, nohy a všechno ostatní, co se trhat dá. A ačkoli je film inspirován skutečným aligátorem a už z traileru čiší béčkovitost shodná se všemi horory, v nichž ústřední roli monster přebrala zvířátka. Ovšem faktor uvěznění v domě a stoupající hladina vody bude určitě zpestřujícím prvkem, který může čerpat kladné body i z napětí. Alexandre Aja vždy spíše tíhnul ke krvavým orgiím, stačí jen vzpomenout na Hory mají oči nebo Piraňa 3D, takže pokud máte rádi budování atmosféry, Kořist zřejmě nebude filmem pro vás.

Lví král

Lví král

Premiéra 18. 7. 2019 Lví král se vrací se vztyčenou hlavou a tohle přátelé je srdcová záležitost. Najde se snad někdo, kdo by nemiloval nebo neobdivoval dobrodružství malého lvíčete Simby? Díky úspěchu digitálně vymazlené Knihy Džunglí (2016) se strhla lavina snímků přetvářejících staré kreslené disneyovky do CGI lahodícího oku. Lví král bude patrně nejvíc pod drobnohledem samozvaných kritiků, kteří ještě dnes u kresleného originálu pláčou nebo si rádi zanotují známé melodie. Právě pro ty musel být trailer jako zjevení z nebes. Dokonce se vrátili i některé známé tváře. James Earl Jones znovu promluví jako Mufasa, Hans Zimmer má opět na starost hudbu a Elton John společně s Timem Ricem se pustili do ústřední písně. Může se tady snad něco pokazit? Já doufám, že ne!

Dětská hra

Dětská hra

Premiéra 25. 7. 2019. Rok 1988 nabídl monstrům, démonům i dalším filmovým zabijákům v hororovém žánru nebývalou posilu a to v podobě malé roztomilé zrzavé panenky. Ovšem po zhlédnutí tohoto snímku, by se jen pár šílenců odvážilo hrát si s panenkou Chucky. V plastové schránce se za pomoci vúdú kouzel usadí vyšinutý násilník a vrah, který díky tělu panenky terorizuje malého chlapce a vraždí všechny v jeho dosahu. A jelikož jsou remaky stále v módě, tak i na Chuckyho čeká nový pruhovaný svetřík. Režie byla svěřena norskému nováčkovi Larsu Klevbergovi, jenž své kvality předvedl v kraťasu Polaroid. Stejnojmenným celovečerákem ovšem díru do světa neudělal, takže doufejme, že reparát u téhle klasiky vyjde na jedničku.

958 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.