Ocenění

BioReference 08/2019

Autor | Aktuality | Čtvrtek 1 srpna 2019 19.20

Srpen působí v kinech na první pohled jako okurková sezóna, ale opak je pravdou. Opravdový fantastický blockbuster sice nedostaneme, přesto je nabídka dostatečně pestrá a lákavá. Hobbs a Shaw přiletí rychle a zběsile v akčním sequelu známé značky. Dwayne Johnson a Jason Statham si to rozdají pod taktovkou režiséra Davida Leitche, který natočil snímky jako John Wick nebo Deadpool 2 a to zní setsakra dobře. Další skvělý režisér Quentin Tarantino přichází se svým devátým hvězdně obsazeným snímkem Tenkrát v Hollywoodu, kde uvidíte Leonarda DiCapria, Brada Pitta, Margot Robbie, Al Pacina, Kurta Russella a spoustu dalších. Akční podívanou zajistí Anna ikonického režiséra a scénáristy Luca Bessona. Pokud byste rádi zašli na film s dětmi, určitě nevynechte českou pohádku Hodinářův učeň Jitky Rudolfové s Janou Plodkovou a Jaroslavem Pleslem v hlavních rolích. Nebo si užijte ztřeštěný animák Angry Birds 2. A co přinese fantastika?

Slunovrat

Slunovrat

Premiéra 1. 8. 2019. Americký nadějný režisér Ari Aster příjemně překvapil mysteriózním hororem Děsivé dědictví. Stejně jako u předešlého filmu si i ve Slunovratu napsal scénář sám a na festivalech zatím sbírá chválu kritiky. Chválí se především umělecká a technická stránka snímku, a to navzdory své hororové zvrácenosti. Příběh zavede americké přátele do Švédska na oslavy malé vesnice, která je odříznutá od zbytku světa a stále žije pohanským životem. Ovšem než skupinka zjistí, že jejich rituály nejsou úplně bezpečné, bude už pozdě. Do hlavních rolí byli obsazeni spíše neznámí herci jako Florence Pughová nebo Jack Reynor.

Toy Story 4: Příběh hraček

Toy Story 4: Příběh hraček

Premiéra 8. 8. 2019. Další díl velmi povedené série Příběh hraček je tu. Kovboj Woody, Buzz Rakeťák, T-Rex, pan a paní Bramborovi a spousta dalších hraček jsou s námi už od roku 1995 a pokaždé se jednalo o velmi povedený snímek pro děti i dospělé. Chlapec Andy už je dávno teenager a o hračky se momentálně stará holčička Bonnie. Ta si jednou do svého pokojíčku přinese upravenou plastovou vidličku, kterou pojmenuje Vidlík, a určí ji za svou nejoblíbenější hračku. Vidlíkovi se to ovšem vůbec nelíbí, není přece hračka. A dobrodružství se teprve rozjede, když se Woody s Vidlíkem ztratí na výletě. Hlasovým fondem v originálním znění přispěli Tom Hanks, Patricia Arquetteová nebo Tim Allen.

Noční můry z temnot

Noční můry z temnot

Premiéra 8. 8. 2019 Staré známé hororové rekvizity: mladí američtí teenageři, děsivý opuštěný dům, tajemná zaprášená kniha. To může znamenat jen dvě věci. Buď standardní horor, který z mysli odejde stejně rychle, jako přišel, anebo skvělou poctu starým hororovým flákům. Na finální soud si budeme muset ještě počkat, ale jazýček vah prozatím směřuje k druhé možnosti. Důvodem může být i jméno režiséra André Ovredala a spoluautora scénáře Guillerma del Tora. Film je navíc inspirován sérií knih Alvina Schwartze „Scary Stories to Tell in the Dark“. Tajemná kniha bude v tomto případě velice unikátní. Místo toho, aby čtenář četl knihu, kniha čte v něm a vyhledává jeho noční můry, které pak vypisuje na své stránky a následně se stávají skutečností. Masky a kostýmy vypadají věrohodně a co je hlavní, bez zbytečných CGI efektů. Vypadá to na poctu starým dobrým hororům a to je jedině dobře.

Krvavá nevěsta

Krvavá nevěsta

Premiéra 22. 8. 2019. Hororová komedie tu už dlouho nebyla. Grace čeká velký den. Bude se vdávat za Alexe, který pochází ze zámožné rodiny, ta se pyšní vymýšlením a prodejem úspěšných deskových her. Ovšem těsně po svatbě se novopečená nevěsta dozvídá, že před začleněním do rodiny si musí společně zahrát hru. V dobrém i ve zlém, říká se, a tak to, co na začátku vypadá jako běžná hra na schovávanou, se zvrhne ve chvíli, kdy jsou hledajícím rozdány sečné, bodné a střelné zbraně různého typu. Už dle upoutávky se můžeme těšit na bizarní dialogy, úmrtí a hlavně na kombinaci zábavy i napětí. Roli nevěsty přijala krásná Samara Weavingová, kterou můžete znát z podobně laděného seriálu Ash vs Evil Dead. Kdo se vydá hledat krvavou nevěstu?

1 115 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.