Ocenění

BioReference 09/2018

Autor | Aktuality | Pondělí 3 Září 2018 8.00

Zvoní! Vzhůru do školních lavic, případně i za katedry. Ačkoli pro mnohé skončily prázdniny, každý bez rozdílu věku by si měli najít čas a vyrazit do kina. Kromě nálože hororově laděných snímků se můžete těšit i na záplavu českých filmů. Jmenujme například koprodukční road movie komedii Všechno bude o dvou teenagerech, kteří ukradnou auto a vydají se za svobodou a dobrodružstvím. Němečtí sousedé pro změnu zvou na dramatickou komedii Spolu to dáme, v níž se střetnou dva velice rozdílné světy. Playboy Lenny, který je zvyklý utrácet otcovy peníze na nekonečných mejdanech, je náhle donucen starat se o těžce nemocného Davida, žijícího v sanatoriu. Další česká komedie s poetickým názvem Odborný dohled nad výkladem snu spojí tři kamarády, kteří se znají z bolševického kriminálu. Americké drama Beze stop slibuje silný zážitek od začátku do konce. Mladičká Tom žije se svým otcem v lese na okraji Portlandu v dobrovolné izolaci od civilizace. Ovšem konfrontace okolního světa na sebe nenechá dlouho čekat. A teď už hurá na fantastiku!

Sestra

The-Nun-poster

Premiéra 6. 9. 2018. James Wan je hororovým vizionářem. Úplně poprvé se v temném žánru představil vynikajícím Saw, z něhož se stala úspěšná série. Uspěl i s děsuplnou sérií Insidious a následně své diváky dodělal filmem V zajetí démonů. Právě „démoní“ univerzum se nyní rozrůstá. Kromě vražedné panenky Annabelle se v sólovém filmu vrací i pekelná jeptiška, kterou si jistě všichni dobře pamatují právě z pokračování V zajetí démonů. Wan stejně jako u obou dílů Annabelle obstaral roli producenta a na režisérskou pozici sehnal Corina Hardyho, pro něhož to bude hollywoodský debut. Příběh napsal Gary Duberman, jenž měl na starosti rovněž scénář ke zmiňované Annabelle a v roce 2019 by se měl svým umem blýsknout v očekávaném pokračování filmu To podle románu Stephena Kinga. Pokud disponujete dostatečnou dávkou odvahy, máte v kinosálu šanci navštívit stinná místa rumunského kláštera. Ale hlídejte si záda.

Predátor: Evoluce

predator-evoluce

Premiéra 13. 9. 2018. Kultovní značku není třeba sáhodlouze představovat. Predátor se stal jedním z nejoblíbenějších hororových monster ve vesmíru. Všechna pokračování (mimo brutálně hloupou sérii AVP) měla něco do sebe, nedosáhla však vysoko nastavené laťky původního snímku. Nyní nastupuje režisér Shane Black, jenž napsal scénář k takovým peckám jako Poslední skaut či Smrtonosná zbraň a v roli režiséra působil například u Iron Mana 3. Black společně s Fredem Dekkerem uspěli u producentů se svým scénářem a my se tak můžeme těšit z další sólovky Predátora. Kdo by měl býti víc povolaný, než právě Black, který si v prvním Predátorovi zahrál roli elitního vojáka Hawkinse. Příjemně překvapil také vyjádřením, že snímek bude rozhodně v ratingu R. Při pojídání popcornu si kromě plátna ohlídejte i své lebky a páteře, mohli byste o ně snadno přijít.

Po čem muži touží

po-cem-muzi-touzi

Premiéra 20. 9. 2018. Českých filmů s fantastickou zápletkou vzniká poskrovnu. Přitom, kdo by nemiloval staré sci-fi komedie jako Zítra ráno vstanu a opařím se čajem nebo Pane, vy jste vdova? Snímek Rudolfa Havlíka sleduje cynika Karla Krále (Jiří Langmajer), který si po sérii průšvihů a krachů přeje stát ženou. To se mu brzy jako zázrakem podaří, po prohýřené noci se totiž probudí s tváří Anny Polívkové. O situace plné vtipu a trapných situací zřejmě nebude nouze. S Havlíkovým scénářem vypomohla i Radka Třeštíková a k už zmíněné dvojici se herecky přidají i Matěj Hádek, Jiří Havelka či Táňa Pauhofová. Je snad na co se těšit.

Yeti: Ledové dobrodružství

small-foot-poster

Premiéra 27. 9. 2018. Warner Bros s dceřinou společností Warner Animation Group oslovili tvůrčí dvojici Glena Ficarra a Johna Requa, aby vytvořili rodinnou komedii a výsledkem je Big foot, tedy pardon, Small foot. Animovaný snímek totiž sleduje osadu sněžných mužů (i žen), kteří se při táboráku baví děsivými historkami o strašidelných tvorech s bílými zuby vonícími po mátě, s holou kůží a malými končetinami, podle kterých dostali tvorové jméno. Změna perspektivy s sebou jistě přinese spoustu gagů a ztřeštěných situací, z nichž bude divácká bránice zralá na transplantaci. Hlavnímu hrdinovi propůjčil hlas Channing Tatum, dalších rolích se ujali americká zpěvačka Zendaya nebo Danny DeVito.

Hell Fest: Park hrůzy

Hell-Fest-poster

Premiéra 27. 9. 2018. Další horor nás zavede do amerického lunaparku Hell Fest, který vlastní sériový zabiják lákající do útrob strašidelného domu své hosty, jimiž jsou, dle očekávání, náctiletí výrostci. Ano, zřejmě nepůjde o nic pro přemýšlivé milovníky hororu, kteří ocení logiku a postupné budování atmosféry. Nicméně, pokud máte rádi přímočaré vyvražďovačky nebo splattery s úctyhodným počtem lekaček, mohl by být Park hrůzy právě pro vás. Scénář napsal jako u výše zmíněného hororu Sestra Gary Duberman, jemuž sekundoval Seth M. Sherwood. S režisérským tlampačem na snímek dohlížel Gregory Plotkin, který zkušenosti s hororem začal sbírat už jako střihač nekonečné série Paranormal Activity, kde si udělal zářez i jako režisér na filmu s podtitulem Jiný rozměr. Šanci zviditelnit se dostali převážně mladí herci, kteří nám na plátně předvedou, jak se správně umírá či přežívá.

691 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Comment by Slarque — 3.9.2018 @ 12.02

    A domácího Domestika doporučuji příznivcům body horroru.

  2. Comment by Miroslav Štrobl — 3.9.2018 @ 14.28

    @Slarque: Domestikovi udělal skvělou reklamu Miroslav Hanuš v nedávno reprízované Všechnopárty. Těším na scénu odebírání krve.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.