Ocenění

BioReference 09/2019

Autor | Aktuality | Čtvrtek 5 Září 2019 9.00

Prázdniny jsou fuč! To je asi vyděsil Pennywise, který každou chvílí vystrčí svoje pudrem vybělené tesáky. Kromě pokračování hororové pecky nás čeká i záplava dalších snímků. Tak například Rambo se vrací s vráskami kolem očí a s výbušnými šípy i nabroušeným žabykuchem, aby prolil svou Poslední krev. Naopak v etiketě nás proškolí Panství Downton a s ním spojené osudy prominentní rodiny Crawleyů na počátku 20. století. Český film, který momentálně sklízí chválu v zahraničí, nese název Nabarvené ptáče Václava Morhoula. Předlohou mu byla kniha Jerzy Kosinskiho nahlížející na krutosti války z pohledu malého židovského chlapce. Pokud máte spíš zájem o romantickou komedii, mohou vám posloužit Marek Vašut s Jitkou Čvančarovou ve snímku Román pro pokročilé. Ale popravdě, nezajímá vás spíš fantastika?

To Kapitola 2

To Kapitola 2

Premiéra 5. 9. 2019. Návrat do Derry bude krvavý. Ne každý se může střetnout s monstrem, které si za jednu ze svých podob vybralo tančícího klauna Pennywise, a přitom skončit se zdravou kůží. Když přišla do kin první kapitola, všichni k adaptaci nejděsivějšího románu Stephena Kinga přistupovali s rezervou. Navzdory tvůrčím změnám a rozporům oproti předloze však film slavil nemalý úspěch u diváků i odborné kritiky. Skvělé herecké výkony klauna i dětí dokázaly uchvátit stejně jako dokonale vybudovaná atmosféra, jež se nespoléhala pouze na laciné lekačky. Ovšem také v knize jsou pasáže s dospělým klubem smolařů méně zajímavé, než ty s dětským, a tak právě rozdělení na dvě části se jeví jako problematické. Herecké výkony dospělých by však neměly být brány na lehkou váhu: Billa Koktu si zahraje herecký virtuóz James McAvoy a už teď se proslýchá, že film si pro sebe krade Bill Hader jako Ritchie Tozier. Zapomenout nelze ani na skvostně děsivého Billa Skarsgarda. Jasná volba do kina!

Takové krásné šaty

Takové krásné šaty

Premiéra 12. 9. 2019. Režisér Peter Strickland natočil mnoho krátkých filmů a každý další je kritiky dychtivě očekáván. Český divák může být potěšen, že má tento autor za sebou i divadelní inscenaci Kafkovy Proměny. Nyní do kin přichází se sto osmnácti minutami mysteriózních zážitků gradujících v plnohodnotný horor. Prokleté červené šaty terorizují svou majitelku, která si je v dobré víře pořídila. Takové krásné šaty budou přehlídkou detailu a nevšední práce s kamerou. Herecké výkony Marianne Jean–Baptisteové, kterou známe třeba ze sci-fi Na hraně zítřka, jsou už dnes velice chválené. Ve vedlejších rolích se objeví Heyley Squiresová nebo Leo Bill.

Ad Astra

Ad Astra

Premiéra 19. 9. 2019 Brad Pitt se stále potuluje po ulicích Hollywoodu ve snímku Quentina Tarantina, ovšem v science fiction příběhu Ad Astra zamíří mezi hvězdy. Jeho filmového otce neztvárnil nikdo menší než Tommy Lee Jones. Ke skvělému obsazení připočítejte ještě Liv Tylerovou nebo Donalda Sutherlanda a máme tu před sebou film přímo nabitý hereckými hvězdami. James Gray stojí za scénářem i režií a předkládá nám pohled na život ve 22. století. Měsíc a Mars jsou lidskou kolonií a Zemi ohrožují exploze, k nimž dochází u planety Neptun. Brad Pitt se bude muset vydat na cestu, na níž odkryje nejedno tajemství. Upoutávka slibuje hluboký zážitek a snad každý skutečný fanoušek vědeckofantastických filmů doufá, že výsledek bude stejně slibný jako v případě Nolanova Interstellaru. Nasaďte skafandry a hurá na hvězdné plátno!

Princ Krasoň

Princ Krasoň

Premiéra 26. 9. 2019. A co by to bylo za BioReference, kdybychom zapomněli na animák. Nejedná se o sequel ke Shrekovi, přestože se jeden z producentů objevil v titulcích jeho prvního dílu. Krasoň dostal od sudičky/čarodějky do vínku neodolatelnost a v dospělosti toho řádně využívá. Obloudil svým čarodějným šarmem i takové kapacity jako Šípkovou Růženku, Popelku a dokonce i necudnou Sněhurku, která většinu svého života pobývala se sedmi chlapy v jedné chalupě. Aby kletbu (ano vážně je zde neodolatelnost kletbou) zrušil a našel pravou lásku, musí splnit tři nesplnitelné úkoly. Snad se Rossu Venokurovi stojícímu za scénářem a režií podařilo stvořit vtipný animák pro celou rodinu. Český distributor si nechává ukázku víceméně pro sebe, ovšem díky tomu, že na Slovensku se s Princem Krasoněm mohli diváci seznámit už v dubnu tohoto roku, máme zde trailer se slovenským dabingem.

790 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.