Ocenění

BioReference 10/2018

Autor | Aktuality | Pondělí 1 Říjen 2018 10.50

Teplým dnům se zdá být konec, naštěstí vám nic nebrání zajít se ohřát do útulných kinosálů. I mimo žánr je o co stát. Neměl by zapadnout mysteriózní thriller Zlý časy v El Royale, v němž Chris Hemsworth a Jeff Bridges navštíví hotel stojící přímo na předělu hranic Nevady a Kalifornie, což s sebou přináší zajímavé možnosti porušování zákonů. Dramatický zážitek i poučení nabízí životopisný snímek První člověk s Ryanem Goslingem v roli astronauta Neila Armstronga. Opomenout nelze ani thriller Ticho před bouří, v němž se Matthew McConaughey bude muset rozhodnout, zda je ochoten zabít pro peníze a svého syna. Nelze nevypíchnout rovněž český historický snímek Hovory s TGM v režii Jakuba Červenky, kde si pro sebe všechen prostor zabírají pouze Martin Huba jako Masaryk a Jan Budař v roli Karla Čapka. Chybět nebude ani komedie zastoupená tajným agentem Johnym Englishem, jehož si už potřetí zahrál anglický komik Rowan Atkinson. A teď už hurá na fantastiku…

Venom

Venom-poster

Premiéra 4. 10. 2018. Marvelovský záporák Venom si místo dříve slibovaného erka ve svých pařátech nese věkové označení PG-13, i tak ale poutá zvýšenou pozornost. Obsazení Toma Hardyho se zdá být dobrým rozhodnutím a poslední upoutávka nás namlsala akcí a symbiontovou bezohledností. Pokud by mělo jít o ladění celého filmu, nemělo by jít o žádný průšvih. Režisér Ruben Fleischer má už ve své kariéře nějaké zářezy za s sebou, jmenujme třeba Gangster Squad – Lovci mafie nebo třeba úspěšný Zombieland. Rozpolcenější tým scenáristů se ovšem jen tak nevidí. Na jedné straně tu máme Scotta Rossenberga (Con Air, 60 sekund) a Willa Bealla (Gangster Squad). Na straně druhé narážíme na autory zodpovědné za doslova „dialogové parodie“, posuďte sami: Jeff Pinkner s filmy Amazing Spider-Man 2 a Temná věž plus Kelly Marcel s děsivými Padesáti odstíny šedi. Nezbývá než doufat, že vše dobře dopadne.

Vilík: Rychle a vesele

vilik-rychle-a-vesele

Premiéra 11. 10. 2018. Každý měsíc přichází do našich kin i nějaký ten animovaný snímek pro mladší publikum. Nejinak tomu je i v říjnu, kdy se na rozžhavených pneumatikách přiřítí sympaťák Vilík (v originále Wheely) ze stáje Kartun Studios až z daleké Malajsie. Nedávno vzniklé studio toho za sebou nemá prozatím nic moc k hodnocení, přesto z upoutávky nelze rozpoznat vážnější nedostatky. Režie se ujal rodák z Kuala Lumpuru jménem Yusry Abdul Halim. Příběh se točí kolem žlutého taxíku Vilíka, který se dvoří své přítelkyni Belle. V cestě jim stojí nejen samotné poměry, ze kterých auta obdařená duší pocházejí, ale i zlotřilý Ben, který se neštítí třeba i únosu, aby dosáhl svého. Připoutejte se tedy v kinosále bezpečnostními pásy a vychutnejte si bezstarostnou jízdu plnou zábavy.

Čarodějovy hodiny

carodejovy-hodiny-poster

Premiéra 18. 10. 2018. Rodinné dobrodružné filmy jsou u diváků oblíbené. A nebývá výjimkou, že jsou natočeny podle prověřené knižní předlohy. Nejinak tomu je knihy Čarodějovy hodiny (česky dříve vydáno jako Záhadné hodiny) z pera Johna Bellairse. V té sledujeme příběh desetiletého Lewise Barnavelta, který tragicky osiřel. Dostává se do péče strýce a bláznivé sousedky a brzy zjistí, že u nich není něco v pořádku. Že jde o kouzelníky, mu samozřejmě vyrazí dech. Překvapivou volbou se zdá být volbě režiséra Eliho Rotha, jehož známe z režie různých splatterů, jako byl Hostel natáčený v Čechách a na Slovensku. Na scénář dohlédl Eric Kripke, jenž má ve své tvorbě rovněž tvorbu z děsivého ranku. V hlavních rolích si užijeme komika Jacka Blacka a úžasnou Cate Blanchettovou. Pokud tedy chcete objevit hodiny, které mohou způsobit dokonce zánik celého světa, není vzhledem k obsazení proč váhat.

Halloween

Halloween-2018-poster

Premiéra 18. 10. 2018. Co by to bylo za říjen bez noci duchů? Halloween je spjatý s klasickou říkankou „Trick or treat“, ale také se sympatickým Michaelem Myersem. Každý asi ví, že v roce 1978 proletěl jako shnilý, mrtvolný pach kinosály první Halloween z pera Johna Carpentera. Ano, toho muže, který v roce 1982 dupl na krk divákům hrůzostrašným hororem Věc a ti se ještě dodnes klepou hrůzou. Nyní se po čtyřiceti letech režisér David Gordon Green vrací ke Carpenterově původnímu scénáři, který napsal společně s Debrou Hillovou k pokračování příběhu s ikonickým masovým vrahem nosícím bledou masku na obličeji. Vrací se i Jamie Lee Curtisová v roli ječící Laurie. Nejedná se už o vyděšenou školačku, ale o minulostí poznamenanou ženu, která se důkladně připravuje na Myersův návrat a žije v domě plném důmyslných pastí. A to se jí už brzy bude opravdu hodit. Dalších rolí se zhostily Judy Greerová, Virginia Gardnerová nebo Will Patton. Doporučuji nechroupat ve dvojsedadlech popkorn příliš hlasitě, nechcete na sebe přeci upozornit toho hromotluka s bílou maskou na tváři – nezdá se, že se jedná o uvaděče.

885 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Comment by Slarque — 1.10.2018 @ 11.27

    A co Mars? Sice je to česká vztahová komedie, ale odehrává se na sousední planetě a jedna z postav je robot…

  2. Comment by Jiří Sivok — 1.10.2018 @ 14.03

    Zdravím, popravdě jsem jej z hlavního výběru filmů vynechal záměrně. Film není ani jako sci-fi prezentován a navíc se k němu váže příšerné hodnocení, a tak jsem dal přednost jiným snímkům. Každopádně jsem jej opomenul zařadit do výčtu v perexu. Díky za připomenutí.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.