Ocenění

BioReference 10/2019

Autor | Aktuality | Pondělí 7 Říjen 2019 22.00

Říjen bude fantastický. Aby taky ne, když se do kin valí tolik žánrových snímků. Nic na tom nemění fakt, že u většiny se jedná o pokračování zajetých značek nebo remaky. Ale než se dostaneme na fantastický přetlak, pozvu vás do kina i na jiné filmy. S těmi nejmenšími se můžete pokusit odvrátit Farmageddon s ovečkou Shaun ve filmu. Jestli raději dáte přednost romantické komedii, nabízí se film Dokážeš udržet tajemství, v němž se Alexandra Daddariová svěří v letadle Tyleru Hoechlinovi se svými nejtajnějšími tajemstvími, aby následně zjistila, že onen cizinec se stal jejím novým šéfem. Rockeři si jistě užijí koncert a dokument zároveň dnes už ikonické kapely Metallica & San Francisco Symphony: S&M². Jiří Mádl a Kryštof Hádek nabídnou krátkometrážní akční komedii První akční hrdina a na dramatickou nótu zahraje snímek Stehlík pojednávající o Theodoru Deckerovi, který si od svých třinácti let nese své jizvy z bombového útoku v newyorském metropolitním muzeu, přičemž ty nejvíce bolestivé jizvy jsou na duši. A teď fantastika.

Joker

Joker

Premiéra 3. 10. 2019. Jestli si nějaký záporák zaslouží samostatný film, pak je to jednoznačně Joker. Batmanova Nemesis už vystřídala hodně tváří a vždy se herci s rolí usměvavého psychopata poprali se ctí a každý byl svým způsobem originální a jedinečný. Ať už šlo o usměvavého šílence s tváří Jacka Nicholsona, nepředvídatelného, zákeřného maniaka v podání Heatha Ledgera, anebo poslední inkarnaci Jareda Leta, který uhranul pro svůj gangsterský vzhled a chování. A nyní se nešetří chválou na Joaquina Phoenixe, který víc než na vizuál sází na postupnou proměnu a psychický úpadek zkrachovalého komedianta. Snímek Joker nám jistě dovolí nahlédnout do nitra zrůdy a možná i pochopit příčiny, proč se z Arthura Flecka stane Joker. Jasná volba pro návštěvu kina, ovšem příčetnost nechte doma a hlavně… keep smiling.

Blíženec

Gemini Man

Premiéra 10. 10. 2019. Will Smith se často potlouká ve vodách science fiction a přestože ne vždy jde o ty nejkvalitnější snímky, často se zadaří. Nikdy mu nezapomeneme úžasný Den nezávislosti a rozhodně potěšil netflixovskou peckou Bright. Nyní se jako elitní nájemný zabiják musí postavit mocnému nepříteli. Poté, co si při poslední zakázce vyslechl zapovězené informace, na něho domovská „firma“ poslala dost specifického vraha. Je to totiž on sám, ale o třicet let mladší. Režie se zhostil Ang Lee známý především pro snímky Tygr a drak nebo Pí a jeho život. Ve vedlejších rolích se objeví Mary Elizabeth Winsteadová, Clive Owen nebo Benedict Wong.

Zloba: Královna všeho zlého

Zloba: Královna všeho zlého

Premiéra 17. 10. 2019 Snímek Zloba: Královna černé magie z roku 2014 s Angelinou Jolieovou v hlavní roli byl nečekaný úspěch. U publika bodoval vizuální podobou, která sázela na znalost animované pohádky Šípková Růženka, ale také na neotřelé originální pojetí vrhající na čarodějnici Zlobu úplně jiné světlo. Z nenávistné sudičky se stala oběť, která vlastně pohádce svým prozřením zachránila dobrý konec. Po pěti letech se do kin dostává pokračování, jež už závisí čistě na tvůrčích schopnostech scénáristů a režiséra Joachima Rønninga. Snad tedy nová látka do kouzelného světa nevnese nudu a nechuť, protože by to byla opravdu škoda.

Zombieland: Rána jistoty

Zombieland: Rána jistoty

Premiéra 24. 10. 2019. Zombíci sem, zombíci tam, všude kam se podívám. Kultovní hororová komedie Zombieland z roku 2009 se po deseti letech vrací a s ní i známé tváře jako Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, ale i Emma Stoneová. Děj sleduje naše známé hrdiny v jejich chaotickém boji o přežití a příležitostném mordování zombií, něčeho jako zombií, ale i lidí (Bill Murray by mohl povídat). Ruben Fleischer se opět posadil do režisérské židle, texty dialogů ovšem nechal na osobnostech jako Rhett Reese, Paul Wernick a Dave Callaham, z čehož první dva za sebou mají scénáře k oběma Deadpoolům a posledně jmenovaný se podepsal pod úplně prvními Expendables. To není vůbec marná skvadra, takže pokud se chcete v kině pobavit nad zvrácenými mozkožrouty, hurá na Ránu jistoty.

Terminátor: Temný osud

Terminátor: Temný osud

Premiéra 31. 10. 2019. Po kolikáté je Arnie zpět? Těžko říct, poslední dobou se pokračování Terminátora předhání v tom, který z dílů bude ignorovat ten předchozí, a už od třetího dílu je série spíše k pláči než k užitku. A vždy bylo očekávání tak velké. Nejinak tomu je u Temného osudu. Kromě našeho oblíbence T800 se vrací i Linda Hamiltonová v ikonické roli Sarah Connorové a dokonce se v titulcích objevuje jméno Edwarda Furlonga (ano, malý John Connor) a to i navzdory tomu, že v traileru na něho nikde nenarazíme. V neposlední řadě na látku dohlíží sám James Cameron. To by už mohlo dopadnout dobře, že? Se svou režisérskou kůží na trh vyrazil Tim Miller, který je zodpovědný za režii prvního Deadpoola, který dopadl na výbornou. Takže? Vznikne další díl, který budeme ignorovat, nebo epické pokračování jako v případě Dne zúčtování? Pevně doufám v to druhé.

Addamsova rodina

Addamsova rodina

Premiéra 31. 10. 2019. Do veleznámé hororové rodinky se pustili tvůrci Madagaskaru, Shreka, ale i dětem nepřístupného animáku Buchty a klobásy. Nově se Morticia a Gomez Addamsovi potkají v animovaném filmu. S celou svou rozrostlou rodinou i Frankesteinovým monstrem jako majordomem se stěhují do lepší čtvrti, aby svou jinakostí rozvířili vody znuděné smetánky. V originálním znění se můžete těšit na hlasy známých herců a hereček jako Charlize Theronová, Chloë Grace Moretzová nebo Oscar Isaac. O režii se postarala dvojice Greg Tiernan a Conrad Vernon. Vtípky a gagy už klepou na dveře, čapněte své malé zombie děti a hurá do temných kinosálů.

692 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment by Slarque — 8.10.2019 @ 19.49

    Fantastika by klidně mohla být i v úvodu. Rodiče s dětmi ať kromě amerického animáku Sněžný kluk vyrazí i na domácí animované pásmo Hurá na pohádky, jehož součástí jsou desetiminutové fantastické Plody mraků Kateřiny Karhánkové. Obyvatelé větších měst mohou vyrazit do artového kina na kanadské temné drama s hororovými prvky Antologie města duchů či chorvatskou akční zombie komedii s dlouhým českým názvem Voda, krev, rakije a zombie epidemie. A zpět k masám, k poslednímu říjnu patří i horor, takže v nabídce je kousek Stáhni a zemřeš.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.