Ocenění

BioReference 11/2018

Autor | Aktuality | Pondělí 29 Říjen 2018 16.45

Krev na noži Michaela Myerse ještě nestihla zaschnout a už tu máme další nálož filmových novinek. Nejprve se už tradičně věnujme snímkům mimo fantastický žánr. Životopisný snímek Bohemian Rhapsody nám dopřeje nahlédnout pod pokličku hudební skupiny Queen v režii Bryana Singera. Čtenářům Stiega Larssona je určená Dívka v pavoučí síti, snad si ji tedy užijí, přestože předlohu ke čtvrtému dílu filmové série sám Larsson nenapsal. Gerard Butler se jako ušlechtilý kapitán americké ponorky pustí do záchrany ruského prezidenta v Útoku z hlubin. Sylvester Stallone a Dolph Lundgren se vracejí do rolí Rockyho Balboa a Ivana Draga ve snímku Creed II, kde se po letech místo nich utkají v ringu jejich svěřenci. Nového a moderního kabátku se už zase dočkal Robin Hood, tentokrát by mělo jít o akční zábavnou smršť. A co tu máme pro fanoušky fantastického žánru?

Louskáček a čtyři říše

Louskacek-poster-2018

Premiéra 1. 11. 2018. Začátek listopadu bude pohádkový. Hvězdně obsazený dobrodružný film Louskáček a čtyři říše, který se může pyšnit jmény jako Keira Knightley, Helen Mirrenová nebo Morgan Freeman, diváky zavede do kouzelného světa. Nalezneme zde hned tři říše: Říši sněhových vloček, Říši květů a Říši sladkostí. Kromě těchto harmonických lokací však bude muset hlavní hrdinka Klára vstoupit i do říše čtvrté, v níž vládne krutá Perníkářka. Film volně vychází ze stejnojmenné povídky Ernsta Theodora Wilhelma Hoffmanna a o scénář se postarala dvojice Ashleigh Powell a Tom McCarthy, přičemž druhý jmenovaný se podílel i na kladně přijatém Kryštůfkovi Robinovi. Režie byla též rozdělena a na starost ji dostali Lasse Hallström a Joe Johnston. Oba tvůrci už mají za sebou úspěšné filmy, takže pokud máte děti, které baví spíše epičtější pohádky, mohl by u nich tenhle film uspět.

Climax

Climax-movie-2018

Premiéra 1. 11. 2018. Bizarností letošního listopadu bude drogový muzikálový taneční horor (ano, přesně tak) Climax, který si na festivalu v Cannes získal nemalou popularitu a Gaspar Noé dokonce zvítězil v sekci Quinzaine des réalisateurs (Patnáctka režisérů). Právě jmenovaný režisér mimo jiné uvedl, že hercům poskytl nejen volnost v dialozích, ale dokonce i ve výběru toho, jaký osud bude daná postava ve snímku mít. A že se poslední noc intenzivního tréningu, zakončená divokou taneční party zvrhla, o tom nemůže nikdo pochybovat. Zapříčiněno to mohlo být i kotlíkem sangrie, který na nějaký ten moment zmizel a pak se obohacený vrátil na své místo. Tenhle francouzský film nabízí logicky i pohled na mladé převážně francouzské herce. V hlavních rolích se představí například Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoubová nebo Kiddy Smile. Takže, kdo si trsne?

Grinch

Grinch-movie-2018

Premiéra 8. 11. 2018. Kdy jindy ukrást Vánoce, než měsíc před nimi? Skřet Grinch je na to odborník na slovo vzatý. Nový animovaný film od Universal Pictures své diváky zavede do Kdosic (Whoville), vesnice poblíž Grinchova bydliště. Právě zde se obyvatelé rozhodli letošní Vánoce oslavit mnohonásobně okázaleji, než kterékoli předchozí – a to se zelenému chlupáčovi s hlasem Benedicta Cumberbatche přirozeně nelíbí. Tahle nadčasová vánoční klasika z pera Dr. Seusse je známá především za „Velkou louží“ a vysloužila si hned několik filmových adaptací. Za režii jsou odpovědní Yarrow Cheney a Scott Mosier a texty napsal Michael LeSieur s Tommym Swerdlowem. Nikdo ze jmenovaných nemá na daném postu a v žánru animovaných filmů nějaký markantní zářez, což se ale nedá říci u tvůrci hudby Dannym Elfmanovi. I tak je značná šance, že se Grinch bude líbit, takže hurá do kina.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Grindelwaldovy-zlociny

Premiéra 15. 11. 2018. V roce 2016 jsme se ve filmovém světě setkali s Mlokem Scamanderem v adaptaci knihy Fantastická zvířata, a kde je najít. Hollywood si řekl, proč ne, uděláme z toho veliký prequel k Harry Potterovi. První díl nebyl špatný, tedy alespoň po vizuální stránce se mu nedalo co vytknout. I herci byli vcelku charismatičtí, ovšem snímek pokulhával po příběhové stránce. Druhý díl by dle ukázek mohl nabídnout silnější propojení se ságou o Harrym Potterovi, což je vlastně to, po čem většina fanoušků prahla. Johnnyho Deppa si jako černokněžníka Grindelwalda tentokrát užijeme do sytosti. Snímek snad i více odkryje jejich vztah s Albusem Brumbálem, jemuž propůjčil tvář slovutný Jude Law. Do titulní role se opět vrátil Eddie Redmayne, který zabodoval v životopisném filmu Teorie všeho o Stephenu Hawkingovi. Doufejme tedy, že jako mávnutím kouzelné hůlky neduhy prvního snímku zmizí a fanoušci se opět nechají okouzlit…

BioReference

648 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.