Ocenění

BioReference 11/2019

Autor | Aktuality | Pondělí 4 Listopad 2019 23.00

Božský Arnold vystřelil ze své brokovnice a hlasem zabarveným rakouským přízvukem pronesl své Hasta la vista. Tím zároveň odstřelil do minulosti na fantastiku bohatý filmový říjen. Listopad nabízí fakticky pouze tři nové snímky, o nichž se dá s klidem říci, že mají fantastické prvky. Ale i další filmy stojí za zmínku. Bitva o Midway se znovu rozhoří, válečným lodím a letadlům bude udávat rytmus pán destrukce Roland Emmerich. Těšit se můžete na herecké výkony Luka Evanse nebo Woodyho Harrelsona. Pro závodníky bude povinnost životopisné drama Jamese Mangolda. Snímek Le Mans ’66 totiž představí život závodníků Carrolla Shelbyho (Matt Damon) a Kena Milese (Christian Bale). Zajít můžete také na dramatickou komedii z českých luhů a hájů s názvem Karel, já a ty o povaze vztahů a stálosti manželství. Češi a Slováci ovšem umí natočit i thriller a proto nelze opomenout Jonáše Karáska s dílem Amnestie pojednávající o dopadu amnestie Václava Havla po Sametové revoluci. A teď fantastika.

Doktor Spánek od Stephena Kinga

Doctor Sleep

Premiéra 14. 11. 2019 . Je opravdu obtížné pochopit, jak se z klasického názvu Doctor Sleep stal Doktor spánek od Stephena Kinga. Velmi pravděpodobně po úspěchu (neúspěchu?) filmového To, ale na tom už stejně nezáleží. Důležité je, že nám Hollywood představí nový snímek Mistra hororu. O to více lidé zbystří, když jde o adaptaci knihy, která je pokračováním kultovního hororu Osvícení. Právě Osvícení se může pochlubit ikonickou filmovou adaptací Stanleyho Kubricka z roku 1980. Šílenství Jacka Torrance ztvárněné Jakem Nicholsonem je stále odzbrojující navzdory faktu, že Stephenu Kingovi se příliš nezamlouvalo. Mike Flanagan, režisér Doktora Spánka se přesto rozhodl navázat na Kubrickův film a dle traileru a promo fotografií se rozhodně nehodlá držet zpátky. K dobru mu může být připsáno herecké obsazení a jistá žánrová zkušenost. Sám je fanouškem známého spisovatele a na svém režisérském playlistu má i velmi podařenou adaptaci knihy Geraldova hra, která byla dlouhodobě považována za nezfilmovatelnou. Do hlavní role Jackova syna Dannyho se ponořil Ewan McGregor a asistovat mu budou Kyliegh Curranová nebo Rebecca Fergusonová.

Ledové království 2

Frozen II

Premiéra 21. 11. 2019. A dětská srdíčka zaplesají… Šest let uplynulo od doby, kdy studio Disney pustilo do kin fantastickou pohádku Ledové království. Animák, který je po tolika letech je stále oblíbený dětmi a rodiči pro svou chytrost, vtipnost a poselství o lásce k rodině. Co bylo úspěšným receptem v roce 2013 by mohlo zafungovat i nyní. Kromě oblíbených postav se vrací autoři prvního dílu. Režisérská dvojice Chris Buck a Jennifer Leeová se opět usadili do režisérských židlí, ale příběh představují odlišný. Princezna Elsa se v původním snímku musela vypořádat se svou vlastní mocí a obávala se, zda není příliš silná. V druhém dílu začne pátrat po kořenech své mrazivé magie a než film skončí, možná se bude bát, zda–li je mocná dostatečně. Alespoň to slibují trailery. Kdo má děti, ať už kupuje popcorn!

Valhala: Řiše bohů

Valhalla

Premiéra 28. 11. 2019. Vikingové jsou v poslední době velmi vděčným tématem. Lví podíl na tom nese i velmi povedený seriál z kanálu History. Takže film o bozích ze síně Valhally jistě nebude na škodu. Nečekejte hollywoodský blockbuster, film totiž vytvořila dánská produkce pod hlavičkou Nordisk film Egmont a Foxx Media Group. Nebudou tedy k vidění žádné známé tváře, ani přehršel CGI omáčky. Přesto by mohlo jít o zdařilé vyprávění o útěku vlka Fenrira a jeho pokusu způsobit Ragnarok. Odin, Thor, Loki po boku se svými valkýrami se mu budou muset postavit a zvrátit tak nepříznivý osud. Film dostal pod taktovku autor úspěšného snímku Darkland Fenar Ahmad a v hlavních rolích uvidíme Rolanda Møllera, Dulfi Al-Jabouriho, Jacoba Lohmanna či Stine Fischer Christensenovou.

546 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.