Ocenění

BioReference 12/2019

Autor | Aktuality | Pondělí 9 Prosinec 2019 8.30

Co do počtu filmových premiér je prosinec spolu s letními měsíci tím vůbec nejslabším obdobím. S výdělky to bude nejspíš přesně naopak. Opět se totiž hlásí o slov Star Wars, tentokrát se závěrečným dílem třetí trilogie, s nímž se konečně zkompletuje původně zamýšlená nonalogie. Po všech těch letech je asi tím největším překvapením, že spoustě čtenářů bude předchozí souvětí dávat smysl. Na fantastiku se podíváme ještě detailněji, ovšem pozornosti by neměly ujít ani nežánrové tituly. Kupříkladu svůdné drama Curiosa nebo komedie Rebelky, obojí filmy francouzské provenience se slušnou šancí poskytnout jiný typ emocí, než do nás vší silou pálí americké blockbustery. O často propírané krizi české filmové produkce se lze utvrdit s pokračováním Špindlu. Naproti tomu opravdu lákavě působí severská koprodukce s českou stopou Amundsen a romantické drama Dokonalá lež s Hellen Mirrenovou a Iana McKellenem. Ty největší vánoční trháky jsou však namířeny trochu jiným směrem…

Jumanji: Další level

Jumanji: Další level

Premiéra 5. 12. 2019. Před dvěma lety to byl hit a nejinak tomu bude i tentokrát. A ačkoli lze celkem s úspěchem předpokládat, že se bude jednat o zručně natočenou variaci Vítejte v džungli, zvolený přístup k pokračování je až překvapivě originální. Stejná hra poskytne stejné avatary, ale šanci dostanou noví hráči. A tak se v roli osvaleného Rocka probudí Danny de Vito a zástavu sedmdesátníků s ním bude držet Danny Glover. Největší pozornost na sebe jistě opět strhnou Karren Gillanová spolu s Dwaynem Johnsonem, každý samozřejmě jiným způsobem. K výměně nedošlo ani na režisérské židli, o kontinuitu se tedy postará již osvědčený Jake Kasdan. Vzhledem k tomu, že výsledek není pouze o jediném osvěžujícím nápadu, nelze s touhle akční taškařicí šlápnout vedle.

Černé Vánoce

Černé Vánoce

Premiéra 12. 12. 2019. Vánoční horory k Vánocům prostě patří, poskytují alternativu a mají vcelku slušnou šanci ukrojit si ze svátečního koláče pořádnou porci. Stylový plakátek Černých Vánoc je ale zřejmě také to jediné, čím film nějak výrazně vybočuje. Trailer už nabízí jen klasickou vybíjenou na pozadí jakéhosi iluminátského spiknutí. Jedná se již o druhý remake stejnojmenného hororu z roku 1974. Režisérka Sophie Takalová se dosud nijak výrazně neprosadila a pro řadu herců jsou ty letošní Černé Vánoce filmovým debutem.

Trollové a kouzelný les

Trollové a kouzelný les

Premiéra 19. 12. 2019. Ve stínu Ledového království II se mohou držet jen druhořadé animáky, všichno ostatní musí z cesty. Trollové a kouzelný les opravdu působí jako druhořadý produkt, který si odvypráví hrdinskou cestu nezkušeného mladíka za záchranou trollího královstí. V nabídce nechybí svérázná stylizace, pár pudových gagů a vpravdě didaktické poselství. Na druhou stranu by mohlo leckoho zaujmout jméno režiséra, kterým je Kevin Munroe, tvůrce vcelku ucházející filmové adaptace Ratcheta a Clanka. Možná to není kdovíjak dostatečný důvod pro návštěvu kina, ale možná s vámi bude také spousta dětí důrazně nesouhlasit.

Star Wars: Vzestup Skywalkera

Star Wars: Vzestup Skywalkera

Premiéra 19. 12. 2019. Neuvěřitelná produkční síla studia Disney se v tomto roce ukazuje v plné kráse, narozdíl od loňského roku je vánoční úspěch dokonale pojištěný. Pokračování Ledového království, Jumanji a Star Wars dokáží uspokojit každou věkovou kategorii a ve všech třech případech se jedná o typy událostí, které nelze jednoduše minout. O Star Wars se napovídalo mnohé, nové epizody rozdělily fanoušky na skupinu zastávající fanouškovský přístup J.J. Abramse, obdivovatele razantního vývoje z rukou Riana Johnsona a překvapivě také na diváky, kterým se celý tenhle vesmír začal řádně zajídat. Stačí se ovšem podívat na ukázku k deváté epizodě a každému musí hned být jasné, že vedle Avengers: Endgame půjde letos o další velkolepý film, který nelze v kině minout. Je úplně jedno, zda jste fanoušky světa Star Wars či nikoli, jedná se o historický filmový milník. Režie se zhostil opět J.J. Abrams a přirozeně se očekává, že největší počet filmových políček si pro sebe uzmou Daisy Ridleyová a Adam Driver.

716 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.