Ocenění

6. ročník festivalu hororu Bloody Xmas (pozvánka)

Autor | Aktuality | Středa 8 Říjen 2014 8.35

Festival hororu Bloody Xmas s novými třemi tématy proběhne 14.–17. 11. v Chotěboři v rekonstruovaných sálech hotelu Fantazie. Láká na dvě programové linie – přednáškovou a filmovou plus na velkou hernu videoher a deskových her. Jediný opravdový hororový festival v ČR opět přináší bohatý program a zajímavé hosty, stejně jako v minulých letech, kdy přivítal například režiséra a producenta Lloyda Kaufmana z filmového studia Troma, oblíbeného klasika Juraje Herze (např. Spalovač mrtvol, Panna a netvor či Upír z Feratu), Petra Jákla ml. (režisér filmu Kajínek) nebo několikanásobného držitele Českého lva za kameru – kameramana Jaroslava Brabce, rovněž režiséra filmu Krvavý román.

Témata přednáškové linie:

1. Desáté výročí uvedení Choking Hazard do kin připomene režisér Marek Dobeš (viz medailonek níže) a kapela Green Monster, která nahrála jednu z písní filmu. Green Monster zahraje na koncertu spolu s dalšími kapelami, koncert je přístupný i samostatně.

2. Slovenský horor budou reprezentovat režisér a herec Jaroslav Mottl (viz medailonek níže) a tvůrci letošního filmu Socialistický Zombi Mord.

3. K hororu na pomezí fikce proběhne několik přednášek, představí se etnolog a folklorista Petr Janeček (viz medailonek níže), ve filmové části programu se účastníci dočkají i řady projekcí.

Vybrané filmy ovládnou další sál, loni se například osvědčily projekce starých hororových filmů z VHS, ale účastníci uvidí i novější filmy. Po celou dobu bude k dispozici výstava hororových obrazů a velká herna desítek videoherních konzolí a počítačů, deskových a karetních her s turnaji o ceny. Bližší informace o programu, hostech, ubytování a místě konání najdete na webu festivalu www.bloodyxmas.cz. Festival pořádá společnost Alfedus, ve spolupráci s neziskovým občanským sdružením SFK Avalon.

Letošní hosté Bloody Xmas:

Marek Dobeš

Vystudoval UK – filmovou kritiku. Pracoval pro časopisy Cinema, Premiere, Kinorevue a pro TV magazín Kinobox. Spolupracoval s MFF v K. Varech a Febiofestem. Jako producent, režisér a scenárista pracoval s ČT (Byl jsem mladistvým intelektuálem, seriál Místo nahoře), Novou, Warner Bros, Bontonfilmem (Choking Hazard). Napsal scénář k filmu Kajínek. Pracuje jako kreativní ředitel agentury Alfedus.

Petr Janeček

Český etnolog a folklorista, odborník na městské legendy a lidový horor. Napsal knihu Černá sanitka, podle které byl natočen stejnojmenný televizní seriál.

Tomáš Baldýnský

Filmový publicista, scenárista a jeden z průkopníků extrémně černého humoru na českém internetu. Od roku 2003 byl jednou z ústředních postav rozhlasového pořadu Odvážné palce o filmových premiérách, v letech 2006–2008 byl předsedou Rady Fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie. Od roku 2012 působí jako kreativní producent Filmového centra České televize. Světu hororu vzdal poctu dvakrát – to když se mihl ve filmech Byl jsem mladistvým intelektuálem a Choking Hazard režiséra Marka Dobeše. Na festivalu Bloody Xmas usedne v porotě, která vyhodnotí soutěž neprofesionálních a studentských filmových hororů.

Jaroslav Mottl

Slovenský herec, režisér, producent a majitel divadla Maska. Televizní diváci ho znají především z rolí chuligánů, kriminálníků, agresorů a také z mnoha slovenských seriálů a telenovel. Pozornost fanoušků hororu upoutal až v roce 2013, kdy napsal, natočil, produkoval a do kin vypustil svůj vlastní film – horor Attonitas, který uvede na letošním Bloody Xmas v tématu Slovenský horor / Na hranici fikce.

303 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.