Ocenění

Bratři Grimmové vracejí úder

Autor | Aktuality | Pondělí 3 Říjen 2011 9.20

Tedy, ne doslova. Nejznámější filmovou adaptací grimmovských pohádek je nejspíš nepříliš zdařilá akční fantasy Kletba Bratří Grimmů (2005), kterou nezachránila ani ústřední dvojice Matt Damon a Heath Ledger, ani Miroslav Táborský ve své asi nejlepší roli. Tentokrát motivy z mnohdy až hororových příběhů německého dua obživnou v televizním seriálu Grimm stanice NBC, který, jak se zdá z traileru, by se mohl nést v duchu prvních sérií Lovců duchů (2005). Označení grimm se zde totiž používá ne v souvislosti s příslušníkem rodiny Grimmů, nýbrž s člověkem, který má dar  (či prokletí, chcete-li), tak trochu po vzoru Constantina (2005), vidět mezi řadovými občany skrývající se fantasijní bytosti. A samozřejmě je jeho povinností jaksi regulovat jejich populaci.

Příběh bude popisovat osudy portlandského detektiva Nicka Burkhardta, ztvárněného Davidem Giuntolim, který jednoho krásného dne začne vidět poměrně děsivé výjevy a postupně zjišťuje, co se s ním vlastně děje. Nakonec se dozví, že je (nepřekvapivě) potomkem právě elitních lovců nebezpečných nelidských bytostí a ty že se mu pomalu začínají množit, takže by s nimi měl urychleně něco dělat. Naštěstí mu s těžkými začátky pomůže umírněný (asi)vlkodlak Eddie (sympaťák s pohledem masového vraha Silas Weir Mitchell), z jehož strany padne už jen v upoutávce nejedna sarkastická hláška.

Pochybnosti o kvalitě seriálu by měla zahnat informace o účasti tvůrců Buffy, přemožitelky upírů (1997) a Angela (1999), což jsou divácky velmi oblíbené série. Grimm navíc vypadá kvalitativně minimálně o úroveň výš. Pravděpodobně se nedočkáme tolik akce jako například v Buffy, ale mix fantasy a hororu působí neméně lákavě.

Premiéra první řady je podle oficiálních stránek stanovena na osmadvacátý říjen a už se pomalu rozjíždí i česká fanstránka (http://grimm.sff.cz/), v současnosti se plnící především rozhovory s herci, fotkami z natáčení a krátkými zprávami. V budoucnu určitě nebudou chybět ani synopse jednotlivých dílů, apod.

Letošní seriálová sezóna je velmi silná, alespoň počtem rozjetých projektů určitě. Grimm se však podle všeho neztratí a zabodovat by mohl nejen u tradičních příznivců fantastiky, více nám napoví první díly, ale prozatím si můžeme dovolit doufat…

582 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.