Ocenění

Pozvánka do tajemného Opskurna (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 3 Září 2018 8.30

Nakladatelství Host se na předvánočním trhu hodlá pořádně rozšoupnout i v oblasti fantastiky. Náročnější čtenáři si zřejmě přijdou na své především u románu Opskurno britského romanopisce Andrewa Caldecotta. První díl trilogie se odehrává ve městě zcela odděleném od zbytku Anglie. Jeho nezávislost je však podmíněna tím, že se nikdo nebude věnovat studiu opskurenské historie. Tahle fantasy je svérázná, zábavná, lehce humorná a především zvláštní tak, že si ji dle reakcí zahraničních čtenářů buď zamilujete, anebo ji dost možná ani nedočtete. Na druhou stranu, právě taková fantastika zpravidla patřívá k tomu nejzajímavějšímu, takže minimálně stojí za pokus, zvláště jestli vás zaujme anotace s popisem děje a především naše obsáhlá ukázka…

Opskurno-obalka

Andrew Caldecott: Opskurno

vázaná, překlad Petra Johana Poncarová, 480 stran, 389 Kč

Město Opskurno si žije uzavřeno samo do sebe — navzdory pozoruhodné architektuře, průkopnické vědě a neobvyklým rituálům se o něm nezmiňují žádné mapy ani průvodce. Královna Alžběta I. město oddělila od zbytku Anglie a jeho nezávislost podléhá jediné znepokojivé podmínce: je přísně zakázáno studovat opskurenské dějiny… Pod kouzelně výstředním zevnějškem totiž číhá tajemství tak temné, že ho nikdo nesmí znovu objevit, natož znovu použít.

Jenže tajemství mají sklon vycházet najevo. Do města přijíždějí dva zvídaví cizinci: Jonáš Oblong, který má na opskurenské škole vyučovat moderní dějiny (hlavně nic místního a nic před rokem 1800), a zlověstný miliardář sir Veronal Lapillus, který se chystá renovovat zpustlé panské sídlo.

Třebaže Lapilla i Oblonga pohánějí protichůdné motivy, oba se snaží spojit si minulost a přítomnost a nakonec soupeří s časem i mezi sebou navzájem… Tento závod může mít smrtící a apokalyptické následky — nejen pro Opskurno.

Ukázka z knihy:

host-logo

758 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.