Ocenění

Koupíte si lístek do Centrální stanice? (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 31 Květen 2018 18.00

Lavie Tidhar je autor známý nejen čtenářům našeho časopisu, ale díky románům Muž leží a sní a Osama i mnoha dalším, zvláště když si uvědomíme, že se oba jmenované tituly pohybují na samém okraji fantastického žánru a vzbuzují tak pozornost i za jeho hranicemi. Centrální stanice je oproti tomu čistá moderní science fiction, však ji také nakladatelství Argo pro tentokrát zařadilo do edice Fantastika. České vydání románu, jenž byl odměněn Pamětní cenou Johna W. Campbella a nominován na Cenu Arthura C. Clarka, obsahuje rovněž bonusovou povídku Panenče. Ostatně kniha byla nejprve vydána právě v podobě série kratších prací. Pokud na českém trhu postrádáte ambiciózní vizionářskou science fiction, zkuste se začíst do ukázky…

Centralni-stanice-obalka

Lavie Tidhar: Centrální stanice

vázaná, překlad Pavel Černovský, obálka Pedro Marques, 224 stran, 278 Kč

Celosvětová diaspora čtvrt milionu lidí žije u paty vesmírné stanice. Město bez pravidel bují doslova jako plevel. Život má pramalou cenu a data ještě menší. V rušném meziplanetárním uzlu se protíná všechno – konstantně se proměňující Tel Aviv, virtuální kolbiště a vesmírné kolonie, kam lidstvo prchlo před bídou a válkou. Propojení zajišťují „Druzí“, mocné mimozemské entity, které prostřednictvím Rozmluvy – pohyblivého, plynoucího proudu vědomí – právě zahajují nezvratnou změnu. U Centrální stanice se lidé a stroje adaptují, vzkvétají… a dokonce se vyvíjejí.

Dosud nejambicióznější dílo úspěšného izraelského spisovatele představuje prostřednictvím atraktivní mozaikové struktury odvážnou vizi budoucnosti, za niž byl autor po zásluze odměněn Pamětní cenou Johna W. Campbella a nominován na Cenu Arthura C. Clarka.

„Ohromující příběh o komplikované politice

a ještě komplikovanější duši.“

Ken Liu

„Znepokojivě zvláštní, přesto podivně povědomé,

jako implantované vzpomínky na budoucnost,

kterou jste ještě neprožili.“

Eileen Gunnová

Ukázka z knihy:

argo-logo

873 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.