Ocenění

Ceny Britské asociace science fiction za rok 2011

Autor | Aktuality | Úterý 10 dubna 2012 8.20

Letošní ceny Britské asociace SF se udílely na Easterconu 9. dubna 2012 v londýnském Heathrow. Volit mohli pouze členové asociace a návštěvníci conu, přesto je cena považována za nejvýznamější britské ocenění v rámci science fiction (spolu s Cenou Arthura C. Clarka). Letos slavili vítězství spisovatelé Christopher Priest a Paul Cornell, výtvarník Dominic Harman a tým stojící za vznikem skvělé online SF Encyklopedie (John Clute, Peter Nicholls, David Langford a Graham Sleight). Na stránkách XB-1 jste se mohli setkat s minulým vítězem povídkové kategorie (Aliette de Bodardová: Stavitelka korábů) a samozřejmě se vám pokusíme nabídnout také práci letošního vítěze této kategorie. Už teď vám můžeme slíbit některé práce z letošních nominací…

ROMÁN – Christopher Priest: The Islanders

POVÍDKA – Paul Cornell: „The Copenhagen Interpretation“ by (Asimov’s SF)

VÝTVARNÉ DÍLO – Dominic Harman: obálka knihy The Noise Revealed (Solaris)

MIMO BELETRII – The SF Encyclopedia, 3rd Edition ed. John Clute, Peter Nicholls, David Langford a Graham Sleight (Gollancz website)

Letošní nominace a další podrobnosti najdete zde.

Christophera Priesta u nás známe především díky románům Převrácený svět a Nežádoucí efekt. Ačkoli jsou obě díla skvělá a nelze je než doporučit, jejich prodeje tomu bohužel neodpovídaly, a tak se vítězného románu v českém překladu asi jen tak nedočkáme (nehledě na to, že jde o součást cyklu). To u povídky Paula Cornella nejsou šance zanedbatelné, časopis XB-1 se vám pokusí české vydání nabídnout, držte palce. Dílo Dominika Harmana známe díky obálkám k mnoha románům (Philip Pullman, Alan Campbell, Robert Silverberg, Joe Haldeman, Walter S. Tevis ad.). Online encyklopedie SF rozhodně stojí za opakovanou návštěvu a její vítězství se dalo očekávat.

 

363 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.