Ocenění

Legenda Černé sekyry se odhaluje… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 31 května 2017 18.40

Myší hlídka se tuzemským čtenářům úspěšně představila podzimním a zimním příběhem z roku 1152, nyní se společně s myšími hrdiny vrátíme proti proudu času a odhalíme tajemství legendární Černé sekyry a moudrého Čakana. Pro to, aby čtenáře naprosto pohltil svět srdnatých myší, přitom není nutné znát předchozí díly (přestože tomu nejde odolat). Znovu se necháme okouzlit prostým a silným příběhem. I v příběhu s podtitulem Černá sekera se potkáváme s nejrůznějšími charaktery. Naturalisticky vyobrazené nepřátelské kuny nejsou „jen“ zlé, stejně tak i hrdiny trápí pochybnosti. Kniha s podmanivými postavami je, stejně jako předchozí vydané tituly, v závěru doplněna mapami, zajímavostmi a obrázkovou galerií…

mysihlidka3

Myší hlídka 3: Černá sekera

scénář a kresba David Petersen

vázaná, překlad Jan Kantůrek, 216 stran, 699 Kč

Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku. Její členové jsou průvodci, průzkumníci, počasníci, stopaři a ochránci myší žijících na územích mezi teritorii. Udržují bezpečné hranice, vyhledávají nové bezpečné cesty mezi vesnicemi a provázejí po nich karavany se zbožím. V případě útoku se musejí postavit každému zlu a nebezpečí, které ohrožuje jejich teritoria.

V tomto příběhu, odehrávajícím se v roce 1115 myšího letopočtu, se dozvíme, jak se tlapka starého moudrého Čakana poprvé dotkla Černé sekery. Vše začalo příchodem Čakanovy vzdálené příbuzné, který způsobil, že se vydal na dobrodružnou výpravu přes moře k neznámým zemím za mýtickou zbraní vykovanou legendárním kovářem Okujem.

Ukázka z knihy:

comicscentrum_logo

796 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.