Ocenění

Černokněžník Rogan se opět vrací… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 15 srpna 2016 19.40

Juraj Červenák je profesionální spisovatel, což je povolání, kterým se na Slovensku neživí zrovna mnoho autorů a už to má samo o sobě svou vypovídající hodnotu. Vyžaduje to však publikování přinejmenším jedné knihy každý rok děj se co děj. A aby se on ani jeho čtenáři nezačali nudit, hezky pro nás střídá žánrové zaměření svých knih od slovanské akční fantasy ve stylu meč a magie (Rogan), přes historická dobrodružství s pouhou příměsí fantasy (Báthory) až po čistou historickou detektivku (Stein a Barbarič). Letos se tak ve volném pokračování Zlata Arkony vrací ke čtenáři oblíbené dvojici Černý Rogan a vlk Goryvlad. Těšit se tak můžeme na známé historické zasazení a krvavé boje, v nichž ani o magii nebude nouze…

Prizraky-na-Devine-obalka

Juraj Červenák: Přízraky na Devíně

brožovaná, obálka Michal Ivan, překlad Robert Pilch, 252 stran, 248 Kč

Kníže Lučivoj, který vyrval Devín z avarských spárů, zůstal bez mužského následníka. Významné hradiště na pomezí Nitranského a Moravského knížectví zdědí ten, kdo si vezme za ženu Lučivojovu dceru. Její ruku je však nutné si zasloužit a před uchazeči stojí nebezpečný úkol – musí přemoci tajemné přízraky v lesích nad Devínem.

Pokud chce kněžic Pribina zvítězit nad běsy a svým sokem Mojmírem, bude potřebovat pomoc. Z Kančí hory proto povolá černokněžníka Rogana a jeho věrného průvodce Goryvlada. Rychle se však ukáže, že stojí proti mnohem větší hrozbě, než si zpočátku mysleli.

V sedmé knize o Černém Roganovi a vlkovi Goryvladovi se autor historických a fantasy románů Juraj Červenák vrací do světa slovanských mýtů a znovu nabízí čtenářům dobrodružství ve stylu „meč a magie“.

Ukázka z knihy:

brokilon_logo

531 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.