Ocenění

Chřestýš Callahan tasí vánoční kolty! (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 2 Prosinec 2013 8.15

Sotva vychladly kolty vesmírného psance Santiaga a už tu máme další western s prvky fantastiky. Zatímco na Slovensku už vyšel Červenákův první detektivní román, kterého se v českém překladu dočkáme až příští rok, u nás se můžeme těšit na akční fantasy western s Chřestýšem Callahanem v hlavní roli. Obávaný zabiják štvanců si ovšem tentokrát ukrojil pořádný krajíc potíží v podobě zástupu mrtvých, kteří odmítají spokojeně pochrupovat ve svých hrobech. Ale jak známe tvorbu slovenského fantasy barda, jeho drsný, ale v nitru čestný hrdina jistě dokáže překonat všechna trápení a ústrky, jež mu autor klade před nohy. Předsvědčit se o tom můžete v obsáhlé ukázce, kterou vám právě přinášíme…

Juraj Červenák: Chřestýš Callahan

brožovaná, překlad Robert Pilch, obálka Lubomír Kupčík, 272 stran, 248 Kč

Západ ještě nikdy nebyl divočejší. Vítejte v zaprášeném arizonském pohraničí, ráji banditů, nájemných vrahů, šlapek, lovců skalpů a indiánských hrdlořezů. Snad jen jeden člověk je za tu chátru vděčný – tak, jako je krysař vděčný za krysy. Když Chřestýš Callahan tasí Krásku a Bestii, štvanci padají po tuctech. Jenže co když lovec lidí narazí na ne úplně lidské nebezpečí? Na mrtvé, kteří odmítají hnít v hrobech, na přízraky z dávnověkých podzemních chrámů nebo démony, kteří se živí lidskou krví? To i Callahanovi dokáže pokazit náladu…

Fantasy western Juraje Červenáka, autora cyklů Černokněžník, Bohatýr, Bivoj a Dobrodružství kapitána Báthoryho. Meče tentokrát vystřídaly kolty, ale jedno se nezměnilo – zase vás čekají příběhy nabité drsnou akcí.

Ukázka z knihy:

600 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Comment by KeB — 2.12.2013 @ 21.03

  Jak moc je to odlišné od PEVNOSTního vydání? Protože v pevnosti byly předmluvy u každého dílu a skělé ilustrace mistra Kupčíka. Chřestýš se mi líbil moc, ale bylo by fajn, kdyby v něm bylo i něco navíc :-)

 2. Comment by MartinStrucovsky — 2.12.2013 @ 21.19

  Nevím jestli v knižním vydání jsou i předmluvy, ale ilustrace tam jsou určitě. A kromě Brány duchů je v tom navíc i Deštivá noc v Boot Hill + jedna povídka jejíž název nevím. Kniha tedy obsahuje všechny (tři) texty, které Ďuro o Callahanovi napsal.
   

 3. Comment by Martin Sust — 3.12.2013 @ 11.00

  Vzkaz z Brokilonu: To, co bylo u každého dílu (kromě prvního) nebyly předmluvy, ale krátké shrnutí předchozího děje. Vypustili jsme to, protože předpokládáme, že si člověk při čtení knihy zapamatuje, co se dělo před třiceti stranami… V časopise to smysl má, v knize ne. Ilustrace pana Kupčíka v knize jsou (jak je vidět i v ukázce). Prvních čtyřicet stran knihy zabírá povídka „Deštivá noc v Boot Hillu“, dalších 170 stran „Brána duchů“ a nakonec je 60 stran novely „Naděje umírá předposlední“, která byla napsaná speciálně pro tuto sbírku a nikde jinde nevyšla.

 4. Comment by KeB — 8.12.2013 @ 14.21

  Krucinál, tohle jste mi ani jeden neměli psát! Teď budu vo 250Kč chudší … :-D

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.