Ocenění

Chutná těla si dělají srandu z teenagerských slaďáren (trailer)

Autor | Aktuality | Úterý 4 prosince 2012 7.45

Poslední díl Twilight ságy se prohání kinosály a zvěstuje brzký konec proklínaného pseudo-upírského šílenství, to však neznamená, že by se v době následujícího útlumu na jeho úspěchu nepokoušely přiživit snímky jiné. Warm Bodies, která budou v ČR, stejně jako knižní předloha, pravděpodobně uvedena pod názvem Chutná těla, jsou ale počinem natolik jiným, že na ně při troše štěstí bude mužská část populace tahat do kin své křehké polovičky. I když původní román Isaaca Mariona je dle ohlasů především v závěru také dost romanticky laděný. Ani v jeho filmové adaptaci se tak nejspíš nevyhneme nudnému patosu, zbytek stopáže by ovšem mohl stát za to. Jo a jen tak pro doplnění, tahle záležitost se odehrává ve světě postiženém zombie apokalypsou a hlavním hrdinou je chodící mrtvola, snažící se sbalit živou roštěnku.

Bizarní? To si pište! A podle traileru navíc narvané vtipem, sarkastickými hláškami, černým humorem a skvělou muzikou. Což je sám o sobě poměrně výživný koktejl, no a teď si vezměte, že by se sem tam mohla objevit nějaká ta kapka krve, rosolovitý stříkanec mozku nebo dokonce akční sekvence. Chutná těla by se mohla stát zábavnou a úsměvnou reflexí všeho, co nás sužovalo v uplynulých pár letech. Snad se to nějak nezvrtne.

Jedno zhlédnutí a už se vezete.

Ostatně by ani nemělo, protože otěže projektu drží v rukou režisér Jonathan Levine, zodpovědný za úspěšnou smutnou komedii 50/50. S žánrovým mixem tedy pracovat umí a v Chutných tělech se mu jich sešla pěkná řádka. Hlavního hrdinu ztvárňuje Nicholas Hoult, známý z mutantského snímku X-Men: První třída (2011) a jeho lásku Teresa Palmerová, aneb ta bloncka z Čarodějova učně (2010). Vedle nich se představí známý a v jakékoli míře vděčný John Malkovich. Světová premiéra je naplánovaná na 1. února příštího roku, z filmu by se tak mohla stát ideální volba na valentýnský večer.

1 348 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Roman Štědronský — 4.12.2012 @ 8.59

    Nevím, nevím, na tohle asi přítelkyni nenalákám… ale do kina si na to zajdu! 🙂

  2. Komentáře by KeB — 4.12.2012 @ 18.33

    U traileru jsem měl reklamu na slevu na steak, super 😀

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.