Ocenění

Chystá se Hellboy: Pekelná knižnice kniha první…

Autor | Aktuality | Úterý 30 Září 2014 8.45

Vydavatelství Comics Centrum přichází s další unikátní knihou, jejíž vydání mají ve svých rukou sami čtenáři. Jedinečnou podobu může získat kultovní komiks Mikea Mignoly. Plánovaný velkoformátový svazek Hellboy: Pekelná knižnice kniha první obsahuje první čtyři díly komiksu (Sémě zkázy, Probuzení ďábla, Spoutaná rakev a Pravá ruka zkázy) doplněné o autorovy nikdy nepublikované skici a komentáře. Další specialitou vydání je chronologické řazení povídek u třetí a čtvrté knihy. Unikátní je i samotná podoba vydání – šitá knižní vazba v kvalitním černém plátně, se zlatoražbou na titulu a na hřbetě, s vlisovaným obrázkem a červenou stužkou. Kniha stojí 2200 korun.

Ke kroku začít připravovat Hellboye v krásné unikátní verzi jsme se rozhodli po obrovském úspěchu Kurva velkýho Sin City. Ukázalo se, že naši čtenáři dokážou netradiční vydání velmi ocenit a důvěřují nám natolik, že si takovou knihu dokonce předplatí. Toho všeho si nesmírně vážíme. Dalo nám to motivaci v této cestě pokračovat a pokusit se opět vydat něco jedinečného, co naše čtenáře potěší. A zrovna Hellboy si takovou péči rozhodně zaslouží, vysvětluje Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum.

Vzhledem k vysokým výrobním nákladům je k realizaci unikátního Hellboye nezbytná spolupráce čtenářů. Aby mohl být svazek Pekelná knižnice kniha první realizován, mělo by si jej předplatit minimálně tři sta zájemců, a to do 31. října 2014. Pokud se tak stane, kniha vyjde v první polovině prosince 2014. V případě, že Comics Centrum nenashromáždí dostatečný počet objednávek, peníze předplatitelům v technicky nejkratším možném termínu vrátí. Odměnou za spolupráci bude pro kupující uvedení jejich jména v knize na speciální stránce. Jednotlivé výtisky budou číslovány.

Postava Hellboye mě strašně baví hlavně proto, že mám moc rád témata spojená s pekelnými silami, i když jsem ateista. Je to klasický antihrdina, který se vlastně narodil jako symbol zla, ale podařilo se mu změnit a přizpůsobit se okolí. Na tuhle speciální edici se vážně těším a doufám, že bude Comics Centrum v jejich vydávání pokračovat. Jsou totiž TOP. Mám už doma Kurva velký Sin City a Hellboye chci zařadit do svojí knihovny určitě taky, říká k plánované novince známý slovensky rapper a fanoušek komiksu Strapo.

865 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment by Luksa — 30.9.2014 @ 9.09

    Moc pěkné, už mám objednáno :)

    Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.