Ocenění

Komiks jako psychedelická odysea (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 30 Srpen 2016 17.45

Daniel Clowes patří k nejvýraznějším komiksovým tvůrcům současnosti. Během své kariéry získal několikrát Cenu Willa Eisnera i Cenu Harveyho Kurtzmana. Obě ocenění jsou v rámci komiksu považována za vrcholný úspěch. Byl také nominován na Oskara za scénář k filmu Ghost World, jenž vznikl na motivy jeho dosud nejznámějšího stejnojmenného grafického románu. U nás autorova hvězda prozatím nezáří tak jasně a česky tak dosud vyšel pouze příběh Jako sametová rukavice odlitá ze železa před více než deseti lety. Nově založené nakladatelství Trystero, jež se dosud blýsklo pouze stripovým Autobusem, nyní vydalo Clowesovo nejnovější dílo, stoosmdesátistránkový komiks Dívka jménem Patience

PATIENCE_OBALKA

Daniel Clowes: Dívka jménem Patience

vázaná, obálka Daniel Clowes, překlad Martin Svoboda, 180 stran, 699 Kč

Patience a Jack čekají, až se zabarví těhotenský test. Dvě čárky – miminko je tedy na cestě. Radost se mísí s úzkostí a strachem, zda jsou na rodičovství vůbec připraveni. Netuší ale, že jejich životy brzy naberou naprosto nečekaný směr a změní se v existenciální horor, v němž se vraždí i cestuje časem. Přežije tuto psychedelickou odyseu alespoň jeden z nich?

Dívka jménem Patience je propracovaným komiksovým románem, v němž se stírá hranice mezi realitou, fantazií a šílenstvím. Mnohovrstevnaté vyprávění se odehrává na několika časových rovinách a v polohách, které jsou nejen vizuálně extravagantní, ale také nečekaně emocionální. Dívka jménem Patience je se svými 180 stranami autorovým doposud největším a nejambicióznějším dílem, na kterém pracoval celých pět let.

Ukázka z knihy:

Trystero-logo

618 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.