Ocenění

Poznejte nového Captaina Americu!

Autor | Aktuality | Pátek 1 července 2011 9.30

Captain America to u nás neměl nikdy moc lehké, není to tak dávno, co byl brán jako symbol prohnilého amerického kapitalismu a i poté na něj bylo nahlíženo jako na výsledek nevábného amerického patriotismu, o který Evropané příliš nestojí. Nicméně s blížícím se filmovým zpracováním vyvstala i u nás chuť a potřeba představit i tohoto slavného komiksového superhrdinu, či ještě lépe řečeno supervojáka, a naštěstí je tu příhodná novodobá verze Eda Brubakera z roku 2004. Ta na rozdíl od předešlé podoby zpracovala proslulý příběh v moderním pojetí a hezky od začátku, což je přesně to, co český čtenář potřebuje a patrně jediné, co může přijmout. A tak tu máme supervojáka stíhaného minulostí, další postavu drcenou svými vnitřními démony, ale i přesto stále připravenou postavit se jakémukoli nebezpečí.

Ed Brubaker, Steve EptingCaptain America omnibus 1

vázaná, překlad: Richard Klíčník, 312 stran, 790 Kč, vychází 27.7.2011

Život jedné legendy.
Smrt jednoho snu.

Příběh Eda Brubakera zachycuje strhujícím způsobem všechno, co byste měli vědět o hrdinovi jménem Captain America. V tomto prvním svazku ze dvou naleznete třináct sešitů dnes již legendárního komiksu a příběh tajemného Zimního vojáka osvětlující další legendu, kterou Brubaker na stránkách svého opusu stvořil. Politické intriky, heroické akce, čisté dobrodružství a ohromující kresba Steva Eptinga, Michaela Larka Mika Perkinse a dalších, to vše dělá z Captaina Ameriky nevídaný komiks. A vy můžete být u toho.

Captain America patří k nejznámějším hrdinům marvelovského vesmíru, přesto byl u nás dlouho přehlížen, protože jeho americký patriotismus tak nějak vyšel z módy. Pak ale přišel Ed Brubaker se svým příběhem, který zásadně proměnil černobílé vnímání bojovníka oblečeného do vlajky z hvězd a pruhů. Steve Rogers přišel o všechno. O svůj původní život v okamžiku, kdy byl sestřelen nacisty a na desítky let zamrzl do kostky ledu. O ten nový v okamžiku, kdy se rozpadl tým Avengers. Když v už tak obtížné situaci uprchne z vězení Rogersův životní nepřítel Red Skull, začínají Captainovi Amerikovi povolovat nervy. A to ještě netuší, že se z hrobu chystá povstat duch z dávné minulosti…

Ed Brubaker dal čtenářům úplně nového Captaina Ameriku, který je mnohem přijatelnější než jeho původní podoba. Jeho hrdina se musí vyrovnávat nejen s jinou dobou, v níž se ocitl, ale také s minulostí. Druhá světová válka totiž skončila všude kromě jeho hlavy. Pokud se vám Captain líbil v Ultimates, tady si ho zamilujete.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=qykVWpXxG7U&feature=iv&annotation_id=annotation_376664

Komiksové zpracování doprovází chystaný snímek se supervojákem v hlavní roli.

338 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.