Ocenění

Con na vrbě 2013 aneb na vrbě je vždycky dobře (pozvánka)

Autor | Aktuality | Pátek 31 května 2013 7.15

Autorem skvělé ilustrace na obálku letošních Žoldnéřů není nikdo jiný než Tomáš Kučerovský.

Dnes už tradiční každoroční akce proběhne v pátek 14. června v příjemných a fantastice nakloněných prostorách Městské knihovně Smíchov (v Praze) od 15:00 do 19:00. Ovšem po bohatém programu nebude třeba spěchat domů, následovat totiž bude obvyklý přesun někam do hospůdky, kde lze probrat diskutovaná témata patřičně do hloubky. Křtít se budou novinky z nakladatelství Straky na vrbě přítomného Michaela Bronce. Tentokrát půjde o sborník literární soutěže Žoldnéři fantazie IV. – Knížata páry a ducha a další pokračování populární fantasy Wetemaa: Koruna Élladu od Adama Andrese. Účast na tomto malém, ovšem neopomenutelném conu je jednoduše zárukou příjemného pátečního odpoledne.

Program:

15:00 – Míla Linc a hosté: Jak se stát žoldnéřem fantasie

Neusmálo se na vás letos štěstí a nejste první? Pár tipů, triků, rad a pokusů, jak by to příště mohlo být lepší. Demoverze literárního workshopu, který již x-tým rokem probíhá ve smíchovské knihovně.

16:00 – Michael Bronec a jeho autoři: nová vejce v hnízdě Strak na vrbě

Spisovatelé z autorské stáje Strak na vrbě: nedávno vydané knihy, chystané projekty, nové tváře, nová díla. Nahlédněte pod pokličku nakladatelství a odhalte nakladatelova tajemství (literární, samozřejmě).

17:00 – Adam Andres, Vlado Ríša: Wetemaa

Jedna z prvních fantasy ság v Čechách. V době, kdy vyšla poprvé, to byla skutečně pecka. A pecka je to i dnes, kdy vychází další příběhy ze země Éllad. Hostem bude i Vlado Ríša, který jako první dal tomuto světu šanci – a bylo to dobré!

18:00 – Knížata ducha a páry: křest Žoldnéřů fantasie

Slavnostní křest, beseda s porotci a autory, vzájemné podepisování a možnost poznat budoucnost české fantastiky. A třeba se dozvíte i něco o steampunku…

1 246 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.