Ocenění

Conan a vražedné úklady Hissar-Zula

Autor | Aktuality | Čtvrtek 12 května 2011 8.00

Knih o barbaru Conanovi tu vychází poměrně dost, většinou jsou to buď komiksy nebo romány psané domácími autory pod pseudonymem. Je však škoda, že stále ještě máme mezery v dílech Howardových pokračovatelů z 60. a 70. let. Andrew J. Offutt přispěl do oficiálního Conanova životopisu trojicí románů v letech 1978-1980. Dějově se všechny odehrávají po událostech zobrazených v Howardově povídce Věž slona a u nás z nich doposud známe pouze román Conan a meč Skelosu (Deus 2004). Klub Julese Vernea se díky neúnavnému zájmu překladatele a conanologa Jana Kantůrka rozhodl vydat dosud chybějící příběhy Conan žoldnéř a Conan a čaroděj. Po třech letech se tak na knižních pultech opět objeví zástupce dnes už klasické „poutníkovské“ edice s Conanem.

Andrew J. Offut: Conan – žoldnéř

brožovaná, překlad Jan Kantůrek, obálka Karel Zeman, 290 stran. Vychází 14. května 2011.

Nedlouho po zkáze arenjunské Věže slona vyslechne Conan jedné noci rozhovor dvojice zlodějů, kteří se chystají vykrást dům proslulého čaroděje Hisarra Zula a velký Cimmeřan se rozhodne, že je předběhne. Tady se poprvé objevuje zlodějka Ispharana, s níž se Conan později a v jiných příbězích, setkal ještě několikrát. Bohužel, v tajemném Zulově domě, střeženém zombiemi, ho čeká smrtelné nebezpečí… přijde o vlastní duši!

To je mimo jiné důvod, proč se dá najmout jako osobní strážce vznešené paní Khasthris, která cestuje ve službách své sestřenky – královny Khauranu.

Nájemní zabijáci, intriky u Královského dvora, temná magie i Písečný démon – to vše najdeme ve dvou pevně svázaných příbězích mladého Cimmeřana, která začnou v zamorském Arenjunu a skončí až v dalekém Khauranu.

Co nevidět se dočkáme rovněž dalšího filmového zpracování příběhu nesmrtelného barbara Conana.

448 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.