Ocenění

Tak trochu jiný návrat krále… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 5 Prosinec 2016 17.45

Tralodren je domovem klasických akčních fantasy příběhů, které jsou rozvíjeny skrze povídky, novely, na sebe navazující romány, komiksy a grafické romány. Hlavní myšlenkou Tralodrenu je, aby měl transmediální charakter a umožnil co největšímu množství příběhů zakořenit a rozvinout se ve všech možných podobách, které se nabízejí. Ačkoliv ve fantasy existují prvky, které prostě nemohou být jen tak opominuty: boj dobra a zla, hrdinové a padouši, magie a víra, Tralodren se snaží představit svět založený na hlubších základech, takový, jehož země a národy vytváří dojem „skutečného světa“. Toho je částečně docíleno důrazem na vnitřní problémy postav. Historie Tralodrenu není jen sérií válek a výčtem říší. Je zejména střetem ideálů a hodnot, víry a rozumu. Je ozvěnou naší vlastní minulosti a přítomnosti.

Tralodren vzešel ze známých principů tradiční klasické fantasy, avšak představuje její rozvinutou verzi, ve které žádný hrdina není dokonalý a aby něco udělal pro dobro věci, musí zápolit nejen s výzvami, které se mu staví do cesty, ale také sám se sebou. Tralodren je velmi rozlehlý, s mnoha fazetami, které čekají na prozkoumání.

corrie_navrat

Chad Corrie: Návrat čarodějného krále

brožovaná, překlad Jan Č. Galeta,

obálka Victor Manuel Leza Moreno, 384 stran, 329 Kč

Gladiátor, jenž zaprodal svou duši pomstě. Fanatický rytíř. Trpaslík, který nedychtí po ničem jiném než získat zpátky svou čest. Čarodějka, která jen stále studuje v knihách. Tuto nesourodou skupinku najme slepý věštec, aby mu z odlehlých ruin hluboko v džungli přinesli dávno zapomenuté znalosti.

Doufali, že to půjde hladce – získat, zmizet a zkasírovat odměnu. Místo toho však odhalí skryté plány dávných sil, jež hrozí přivést svět na pokraj záhuby…

Ukázka z knihy:

mytago_logo

533 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.