Ocenění

Crew pořádá manga komiksový podzim!

Autor | Aktuality | Středa 20 září 2017 17.00

Perfektní propojení s animovanými seriály, silné napojení na fanouškovskou komunitu, spousta možností, jak se realizovat, účast na různých akcích, studium nových znalostí a výroba kostýmů či jiných rekvizit, to vše patří do světa manga či chcete-li do světa japonského komiksu. Jde o fenomén, který s naprostým přehledem válcuje český (a nejen český) komiksový trh a překonává vše ostatní, snad s výjimkou rodinky Simpsonových. Na co se mohou čtenáři ještě letos těšit? Nakladatelství Crew, momentálně největší vydavatel japonského komiksu u nás, chystá řadu zajímavých novinek. Už tak stojí za většinou nejslavnějších titulů včetně Naruta, Death Note, Ghost in the Shell, Tokijského ghúla, Útoku titánů a spousty dalších legend…

planeta-nippon

PLANETA NIPPON

Anna Křivánková, Antonín Tesař, Karel Veselý

312 černobílých stran + 32 stran barevné přílohy, 399 Kč

Návod k porozumění japonské populární kultuře v populárně-naučné publikaci s odkazovým aparátem a bohatými obrazovými materiály (vychází: 26.9.2017 )

Název knihy, Planeta Nippon, je naprosto výstižný. Protože Japonsko je opravdu jako cizí planeta. Celé roky se drželo stranou a uzavíralo se před ostatním světem, tvořilo si vlastní kulturu, neovlivněnou zásahy zvenčí. Dodnes japonští tvůrci tvoří především pro Japonce, nejsou nuceni se přizpůsobovat okolním kulturám. I díky tomu stále přichází se zcela originálním koncepty a příběhy. Jak ve filmech a hrách, tak i v komiksu. Najdete tu dějiny fanů (takzvaných otaku) a fandomu, historii zrodu mangy, text o kultuře roztomilosti (ano, Hello Kitty ovládla i české děti), ale třeba i text o vztahu Japonců ke gay komunitě či své vlastní historii. Kniha se nevyhýbá ani negativním stránkám jejich povahy; dozvíte se též o posedlosti roboty či japonském popu. Jsou tu obsáhlé texty o filozofii mangy, o japonském bojovém duchu, o rebelech, experimentech, počítačových hrách, samurajích, jakuze, fanatickém nacionalismu… ale i o erotice a výchovném vlivu komiksů.

Ukázka z knihy:

obalka.indd

BOJOVÝ ANDĚL ALITA 1

scénář Jukito Kiširo, kresba Jukito Kiširo, 452 stran (vychází: říjen 2017)

Epická akční sci-fi o bojovém robotovi, kterého najde jednoho dne doktor na vrakovišti. O robotovi, který nemá paměť, ale dokáže bojovat. Legendární manga, kterou se rozhodl filmově zpracovat James Cameron (premiéra plánovaná na 2018) přináší nejen monumentální souboje, ale i propracovaný sci-fi příběh a velmi silné emoce. Příběh zranitelného, ale přitom smrtícího robota, který byl svržen z nebes na zem a hledá svoje místo v životě, k tomu přímo vybízí.

Podobně jako Ghost in the Shell patří Bojový anděl Alita k základním kamenům kyberpunku a světového komiksu vůbec.

ocelovy-alchymista

OCELOVÝ ALCHYMISTA

scénář Hiromu Arakawa, 200 stran, 199 Kč (vychází: listopad 2017)

Základní pravidlo alchymie zní – abyste něco získali, musíte obětovat něco stejné hodnoty. O tom, že se toto pravidlo nevyplácí porušit, se mladí alchymisté Edward a Alphons Elricovi přesvědčili na vlastní kůži. Jeden přišel o ruku a nohu a druhý se stal jen duší uvězněnou ve zbroji. Nyní putují světem a hledají způsob, jak to všechno napravit. Cestou se potýkají nejen se zkorumpovanými představiteli církve a státu, ale především s vlastním svědomím…

Ghost-in-the-shell-2

GHOST IN THE SHELL 2: MAN-MACHINE

scénář Shirow Masamune, 304 stran, 499 Kč (vychází: listopad 2017)

Komiks se odehrává pět let po událostech původní mangy. Major je momentálně známá jako Motoko Aramaki a dělá bezpečnostního důstojníka v obřím mezinárodním konglomerátu. Dokáže digitálně převádět své schopnosti a vědomí do těl kyborgů, které má rozmístěné po celém světě – což se hodí, když bojuje s průmyslovými špiony, zabijáky a hackery. Ovšem v hlubinách moderní technologie se začíná rodit umělá inteligence – a když se práce experta na tuhle oblast, doktora Rahampola, dostane do nepovolaných rukou, může to ohrozit jak celý svět, tak i samotnou Motoko.

1 252 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.