Ocenění

Doktor Who opět v boji s Daleky (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 6 února 2015 12.00

Slavný a nesmrtelný Doctor Who, v našich zeměpisných šířkách známý rovněž jako Pán času, se ve svém už druhém románovém příběhu z nakladatelství Jota znovu utká se zdánlivě mírumilovnými Daleky. Nový románový příběh tentokrát nenapsal nikdo jiný než Nicholas Briggs, britský herec a spisovatel nerozlučně spjatý s doktorovým světem už od osmdesátých let. Whoviáni ho znají nejlépe právě coby hlas doktorových úhlavních nepřátel – Daleků. Fenomén Doctora Who u nás začíná sílit a už nyní je jasné, že se dočkáme dalších knižních dobrodružství. Novinka vyšla tento týden a pokud už ji snad nemáte ve svých rukou, přinášíme vám jako obvykle obsáhlou ukázku…

Nicholas Briggs: Doctor Who – Dalecká generace

vázaná, překlad Tomáš Oakland, obálka Lee Binding, 264 stran, 278 Kč

Výsluní 349 je jedním z nesčetného množství světů Dalecké nadace, která poskytuje domov miliardám humanoidů v nesnázích. Doktor, nedůvěřivý ke všem světům, v nichž jsou Daleci zdánlivou silou dobra, se vypravuje na Výsluní 349, aby odhalil pravdivý stav věcí. Jeho pátrání je však brzy ohroženo, neboť se ocitá před soudem, tváří v tvář takzvanému „daleckému advokátovi“.

Doktor však ví, že Daleci spřádají mimořádně nebezpečný ničivý plán, a je třeba je zastavit. Podaří se mu o jejich zlovolných úmyslech přesvědčit tamní obyvatele, kteří už celou generaci žijí ve světle dalecké shovívavosti? Uspěje dostatečně rychle? Vždyť na jiné nadační planetě archeologové právě objevili tu nejničivější technologii ve vesmíru..

Ukázka z knihy:

803 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.