Ocenění

Vševidoucí Oko Erykonu… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 7 listopadu 2017 17.40

Začátkem června slíbilo nakladatelství Brokilon vydat šest nových románů z prostředí Star Treku ještě v průběhu roku 2017. Vzhledem k spletité domácí historii vydávání literárních příběhů z tohoto univerza šlo o plán vskutku odvážný, snad dokonce bláznivý. Dosud vydané romány Odpor od J. M. Dillardové, Q: Otázky a odpovědi od Keitha R. A. DeCandida a Před zneuctěním od Petera Davida ovšem nasvědčují, že přestože se možná nestihne vydat všech šest plánovaných titulů, i tak si příznivci Star Treku užívají v porovnání s minulostí hotové žně. Zvláště, když se co nevidět na knižních pultech objeví čtvrtý svazek dobrodružství vesmírné lodi USS Titan. Pro nedočkavce přinášíme ukázku v podobě epilogu nezvykle vydaného na prvních stránkách knihy…

ST-Mec-Damokluv-ukazka

Geoffrey Thorne: Meč Damoklův

brožovaná, překlad Jakub Marek, obálka John Vairo Jr., 336 stran, 298 Kč

Osud: idea stará, jako sám život. Utváříme budoucnost našimi činy, nebo je už dávno daná? A jestliže cesta, kterou kráčíme, je předurčena – je-li předem znám konec naší pouti – co nás čeká?

Orisha je planetou, jejíž lid žije po staletí pod záhadným objektem na obloze. Když se poprvé objevil, bylo jim řečeno, že jde o něco nepřirozeného – o zlé znamení. Připadali si pozorovaní, odhalení a zranitelní. Byl to tedy prvotní strach, jenž utvářel jejich civilizaci.

Postupně přišli se jménem Oko Erykonu, a protože „Oko“ neustále vzdorovalo jakémukoli vědeckému pokusu, který toužil odhalit jeho pravou podstatu, jsou nyní mnozí přesvědčení, že jde o inteligenci studující jejich svět. Inteligenci možná nepřátelskou, čekající na vhodný okamžik.

Ukázka z knihy:

brokilon_logo

921 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.