Ocenění

Daniel OʼMalley rozehraje svůj odvážný debut!

Autor | Aktuality | Čtvrtek 27 září 2012 8.00

Na předvánočním knižním trhu s fantastikou bojují o pozornost čtenářů takové veličiny jako Gibson, Simmons či Rothfuss a vhodit do tohoto vřícího kotle knižní debut se může jevit jako sebevražedná odvaha, přesto se chystá hned několik opravdu zajímavých prvotin. Jednou z nich je i román Hra věží (The Rook, 2012) amerického spisovatele Daniela O´Malleyho, který si pro nás na říjen přichystal Baronet. Ten se v poslední době velkou měrou věnuje paranormální fantasy, tohle je ale trochu jiný kousek. Zápletka možná působí trochu omšele (ztrátou paměti stíhaná hrdinka se snaží získat svou paměť zpět a zaplétá se do hry, v níž figuruje britská tajná služba pro boj s nadpřirozenem), ale zahraniční recenze a úspěch románu napovídají něco docela jiného…

Daniel OʼMalley: Hra věží

vázaná, překlad Marek Drda, obálka Emil Křižka, 632 stran, 399 Kč, vychází 17. 10. 2012

„Milá Ty, tělo, které nosíš, patřívalo mně.“

Myfanwy Thomasová se probouzí uprostřed jakéhosi londýnského parku, obklopena mrtvými těly, která mají na rukou gumové rukavice, a nemá ani tušení, kdo je a co tady dělá. Jediným vodítkem je jí dopis, který drží v ruce. Pokud má odhalit svou identitu a zjistit, kdo jí usiluje o život, nezbývá jí než se řídit pokyny, které jí zanechalo její dřívější Já.

Ty ji zavedou do Šachovnicové skupiny, supertajné britské agentury pro boj s nadpřirozenými hrozbami, v níž zastává vysoké postavení věže.

Začíná hra o život, hra, během níž se Myfanwy setká s bytostí ve čtyřech různých tělech, se ženou, která prochází lidskými sny, i s děsivými Roubovači.

To vše a mnohem víc můžete ve svižně a vtipně napsaném literárním debutu Daniela O’Malleye najít i vy.

967 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.