Ocenění

Mistr hororu v teoretické studii svého žánru…

Autor | Aktuality | Pátek 29 Září 2017 20.45

V českém překladu už vyšla naprostá většina knih napsaných Stephenem Kingem, stále se však najde nemálo titulů, které takové štěstí dosud neměly. Tím patrně toužebně nejočekávanějším byla alespoň u skutečných fanoušků temnoty a hrůzostrašna dnes už legendární kniha o hororu jako kulturním fenoménu: Danse Macabre. A kdo jiný by měl psát o literárním hororu než sám jeho král? Navíc v překladu uznávaného domácího odborníka v této oblasti, překladatele a novopečeného nakladatele Milana Žáčka. Kniha samozřejmě vychází pod hlavičkou tradičního Kingova českého nakladatelství, tj. Bety, a těšit se na ni můžete už 13. října (vhodně zvolené datum). Do té doby vám přinášíme alespoň obsáhlou ochutnávku…

King_Danse-Macabre

Stephen King: Danse Macabre

vázaná, překlad Milan Žáček, 440 stran, 449 Kč

Knihu o hororu jako kulturním fenoménu napsal Stephen King s vervou a velkou láskou k tématu. Do podmanivého průvodce specifickým žánrem vložil pronikavé postřehy i upřímná vyznání, odhalil své zdroje inspirace a nabídl zasvěcené komentáře ke slavným i obskurním dílům, od Draculy po Záhadu Blair Witch.

Proč jsou lidé ochotni utrácet tolik peněz, jen aby se dostali do stavu, který je jim mimořádně nepříjemný?Kdo jsou lidé, kteří horor vyhledávají? Čeho se vlastně bojíme? Proč tolik takzvaných hororových filmů prostě nefunguje? Stephen King si klade řadu otázek a nebojí se na ně odpovědět.

Kniha je pro všechny, kteří horor nejen rádi čtou, ale také o něm přemýšlejí. A kdo jiný by byl lepším průvodcem ve světě horou než jeho král?

Ukázka z knihy:

Beta-logo

1 475 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.