Z deníku otaku – část 8. – Hellsing a Darker than Black
Oceňovaná animovaná díla předminulého roku už známe a můžeme se těšit na nadcházející měsíce, kdy bude rozhodnuto, co nejlepšího v animovaném světě přinesl rok loňský. Tento týden si představíme dva temnější a hororovější anime počiny pro cílovou skupinu seinen, které však mohou svou atmosférou strhnout i fanoušky neuvyklé na svět anime. Hned v prvním případě zkušení žánroví matadoři jistě rozeznají množství vlivů odlišných kultur i žánrů, druhý potěší především ctitele noirových příběhů. Představme si tedy animované projekty Hellsing a Darker than Black, které nabízejí nejen zajímavý zážitek podpořený originálním příběhem, ale i skvěle vykreslené charaktery a silnou mrazivou atmosféru. V neposlední řadě si na své přijdou i milovníci filmů opředených tajemstvím…
První dnes představený seriál je adaptací úspěšné mangy Kohta Hirana Hellsing (Herušingu), která vychází už od roku 1997 a mísí v sobě akci, drama i horor. Hlavním hrdinou je upír Alucard (ananym jména Dracula), který z nevysvětlených pohnutek stojí na straně lidstva a bojuje proti zlu. Příběh je zasazen do Velké Británie minulého století, na jejímž území tajná organizace Hellsing bojuje nejen s nemrtvými monstry, ale i s konkurenčními spolky. Anime seriál se začal vysílat od roku 2001 a brzy se od předlohy odklonil. Společné zůstaly postavy, svět a syrovost, s jakou je děj vyprávěn. Alucard je hrdinou, který diváka okouzlí nejen šarmem, ale i elegantním výtvarným zpracováním, velitelka Lady Wingate Integra Hellsing zase důsledností, vystupováním a rovněž elegancí. Jejich důstojnými protihráči jsou Major Krieg posedlý touhou rozpoutat věčnou válku z Millenia nebo Alexander Anderson, kněz specializovaný na boj s nadpřirozenými monstry ze Sekce XIII Iskariot. Fenomén Hellsing je kultovní záležitostí takřka dvacet let a za tu dobu získal mnoho příznivců po celém světě. Natočen byl prozatím seriál o třinácti dílech Hellsing (2001), miniseriál Hellsing: The Dawn (2011) a řada jedenácti OVA filmů Hellsing Ultimate (2006–2012). Patříte-li tedy mezi fanoušky akční, syrové podívané s upírskou a hororovou tématikou, měli byste se s Alucardovým světem seznámit.
Druhým počinem, se kterým se stručně seznámíme, je noirový science fiction seriál Tensai Okamury Darker than Black: Kuro no keiyakusha (2007). Tensai Okamura je jako tvůrce podepsán pod mnoha zajímavými a výraznými počiny, Darker than Black je jeho autorské dílo. Napsal předlohu, scénář a chopil se i režie, jako autor sérii společně s ilustrátorem Nokiyou dokonce i adaptoval do mangy. Je podepsán pod dvěma seriály, mangou i dvěma OVA filmy, což je jistě výkon více než úctyhodný. I když se zdá, že by kvůli jeho vytíženosti mohla utrpět kvalita příběhů, Darker than Black rozhodně není ten případ. Sci-fi z alternativního Japonska, kde hlavní roli hrají kontraktoři, lidé bez citů se zvláštními schopnostmi, kteří jsou najímáni, aby zabíjeli jiné, má silnou noirovou atmosféru. Seriál je epizodní a plný tajemství, která se odhalují jen zřídka, zpravidla až v závěrečných dílech. Přes to všechno si uchovává napětí od začátku do konce a charismatický hlavní hrdina Li Shunsheng dokáže okouzlit i otrlého fanouška. Darker than Black je skvělou volbou, pokud máte rádi tajemné, akční sci-fi s prvky špionážního žánru v temnějších barvách vyprávění.
Z deníku otaku:
Fullmetal Alchemist ♦ Psycho-Pass ♦ High School a Code Geass
Owari no Seraph aj. ♦ Blood+ aj. ♦ Claymore a Elfen Lied
1 450 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora
Hellsinga som videl a mozem tiez odporučiť. Veľmi dobré.