Ocenění

Deskofobie – skvělý pořad o hrách a herní festival

Autor | Aktuality | Sobota 21 září 2013 9.15

Kromě oznamování novinek a herních recenzí budu čtenářům magazínu XB-1 přinášet také obecnější články představující jednotlivé herní žánry nebo mechanismy, ale také dění s hraním spojené. Pokud jste někdy zavítali na zahraniční stránky zaměřující se na společenské hry, možná jste byli překvapeni, jak ohromné množství informací, obrázků a fanoušky vytvořených materiálů lze najít prakticky k jakékoliv hře. Rovněž byste si mohli všimnout, že existuje nepřeberné množství videí a pořadů, které se zaměřují na rozbalování, zkoušení, vysvětlování a hodnocení her a jejich doplňků. Může takový pořad existovat i u nás?

Nejednoho náruživějšího hráče společenských her při sledování zahraničních webových stránek a kanálů YouTube napadlo, proč podobný pořad o hrách nemáme i u nás? Stejnou otázku jsem si zhruba před rokem a půl kladl také a dokonce jsem začal podnikat kroky k nápravě. Ovšem časová i technická náročnost natáčení, sestříhání, korektur, oprav a mnoha dalších věcí ukázala složitost přípravy takového pořadu a nakonec uložila celý můj projekt k ledu. Uvědomil jsem si, že točit pořad na pořádné úrovni není tak snadné, jak jsem si představoval. Naštěstí se v našich končinách našli dostatečně odhodlaní nadšenci. Přesně před rokem se Jan Plachý a Petr Čáslava rozhodli přinést českým hráčům vymoženost herně pokročilejších zemí. V září roku 2012 se tak na internetu objevil první díl pravidelného českého pořadu o hrách jménem Deskofobie.

Po dvanácti měsících má už závratných 26 dílů, přičemž každý díl se skládá ze dvou hlavních částí. V té první jsou představeny novinky, které jsou k dostání v českých obchodech, druhá část pořadu je poté zaměřena na recenzi jedné vybrané hry. Navíc byl od osmnáctého dílu dle slov tvůrců zvýšen estetický průměr pořadu díky zástupkyni něžného pohlaví, Katce. Po úspěšném roce se autorská dvojice (nebo teď už spíše trojice) rozhodla udělat další krok a tím je herní festival Deskofobie LIVE, který se bude konat o víkendu 27. až 29. září v hotelu Fantazie v Chotěboři. Program tvoří přednášky o jednotlivých hrách i hraní obecně, volné hraní a turnaje, nebo například exkluzivní představení nejnovější hry Tash-Kalar: Arena of Legends z hlavy světově zřejmě nejúspěšnějšího českého herního designéra Vlaadi Chvátila. V sobotu bude hra představena vydavatelstvím Czech Games Edition (CGE) a následovat bude volné hraní, kde budou mít návštěvníci příležitost vyzkoušet si jako první tuto novinku.

Více o pořadu Deskofobie se dozvíte na webových stránkách www.deskofobie.cz a bližší informace o festivalu jsou zde: www.deskofobie-live.cz. V dalším mimořádném dílu si přiblížíme, co bude čekat návštěvníky pražského Deskohraní 2013 na začátku října.

948 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.